KS pokonał Termy Uniejów i znów ma 11 punktów przewagi!

0
894

Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno wygrali na własnym boisku z MGLKS-em Termy Uniejów 3-1 i znów mają 11 punktów przewagi nad wiceliderem.

Pierwsza połowa nie mogła podobać się kibicom. Zamiast efektownych akcji, na boisku dominowała twarda walka i przez czterdzieści pięć minut nie padła żadna bramka.

W przerwie Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u, zdecydował się na dwie zmiany. Z boiska zeszli Gapiński i Krzymieniewski, a w ich miejsce pojawili się Piotr Mucha i Damian Ziemniak.

Gospodarze po zmianie stron zagrali zdecydowanie bardziej ofensywnie i często gościli pod polem karnym Term. Na pierwszą bramkę kibice czekać musieli jednak do 66. minuty. Wtedy po wyrzucie z autu w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Zagajewski i podał do Jakuba Kustry, a ten wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

Po zdobyciu gola przez kutnian wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. I tak było, ale… w 76. niespodziewanie do remisu doprowadził Tomasz Jatczak i sytuacja KS-u nie wyglądała najlepiej.

Wtedy do akcji wkroczył jednak wprowadzony wcześniej Damian Ziemniak. Najpierw w 80. minucie po jego zagraniu z prawego skrzydła potężnym strzałem gola na 2-1 zdobył Andrzej Grzegorek. Sto osiemdziesiąt sekund później Ziemniak znów wystąpił w roli głównej, a wszystko za sprawą pięknego technicznego strzału, po którym piłka wpadła w okienko Term.

W końcówce KS kompletnie dominował i mógł podwyższyć prowadzenie. Świetnych, stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali jednak m.in. Kamil Zagajewski i Mariusz Jakubowski.

Ostatecznie KS wygrał 3-1 i zrewanżował się za jesienną porażkę w Uniejowie. Dzięki zwycięstwu i potknięciu Orła Parzęczew (2-2 z Sokołem II Aleksandrów), podopieczni Sławomira Ryszkiewicza znów mają 11 punktów przewagi nad wiceliderem. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć spotkań.

KS Sand-Bus Kutno 3-1 Termy Uniejów
1-0 66` Jakub Kustra
1-1 76` Tomasz Jatczak
2-1 80` Andrzej Grzegorek
3-1 83` Damian Ziemniak

KS Sand-Bus Kutno: Sobczak – Skumórski, Kowalczyk, Kaczor, Grzegorek – Gapiński (46` Ziemniak), Jakubowski, Góralczyk (83` Szymczak), Krzymieniewski (46` Mucha) – Zagajewski, Kustra (88` Kapruziak)