KS wygrywa we Włocławku

0
741

Piłkarze KS-u SandBus Kutno w ramach przygotowań do rundy wiosennej pokonali kolejnego rywala. W środę podopieczni Sławomira Ryszkiewicza wygrali 3-1 z Liderem Włocławek.

W wyjściowym składzie znalazło się po raz kolejny miejsce dla testowanych zawodników – Macieja Kowalczyka, Damiana Skumórskiego, Wojciecha Gapińskiego i Jakub Kustry. Od pierwszej minuty wystąpił także sprawdzany Ukrainiec Rusłan Periżok.

Kibice obserwujący środowy sparing w pierwszej połowie nie mogli narzekać na nudę. Od początku mecz był żywy i nie brakowało składnych i miłych dla oka akcji.

Kutnianie dość szybko, bo w 21. minucie objęli prowadzenie. Bartosz Kaczor popisał się ładnym crossem do Andrzeja Grzegorka, ten podał do Kamila Zagajewskiego i było 1-0. Tuż przed przerwą kutnianie przeprowadzili niemal identyczną akcję, jednak tym razem „Zagaj” został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Mariusz Jakubowski, który ustalił wynik pierwszej połowy na 2-0 dla KS-u.

Po przerwie Sławomir Ryszkiewicz zdecydował się na szereg zmian w swoim zespole i na boisku zameldowalo się sześciu piłkarzy – wśród nich testowani Michał Szymczak z Krośniewianki i Przemysław Burdyka z Ostrovii Ostrowy.

W 77. minucie było już 3-0 dla KS-u. Jakub Kustra ze stałego fragmentu zagrał do Macieja Kowalczyka, a rosły obrońca po raz kolejny popisał się skutecznością i zdobył gola.

Sześć minut później  gospodarze strzelili na 3-1. Mieli również „jedenastkę”, ale jeden z włocławian nie trafił w bramkę.

Kolejny sparing już w piątek. We Włocławku o 18:00 KS zmierzy się GKS-em Baruchowo.

Lider Włocławek 1-3 KS SandBus Kutno
0-1 21` Kamil Zagajewski
0-2 42` Mariusz Jakubowski (rzut karny)
0-3 77` Maciej Kowalczyk
1-3 83` Tomasz Szablewski

KS SandBus Kutno: Sobczak – Kaczor, Kowalczyk, Skumórski – Gapiński, Ziemniak, Grzegorek, Jakubowski, Zagajewski – Kustra, Periżok; zagrali także: Czekalski – Mucha, Szymczak, Kapruziak, Bartczak, P. Burdyka;