Podopieczni Marca wygrali w Witoni

0
824

predator

Piłkarze KS-u Kutno z rocznika 2004/05 prowadzeni przez Roberta Marca wygrali w Witoni z tamtejszą Witonianką 6-5.

Od samego początku meczu zespół KS-u ruszył na bramkę gospodarzy, chcąc jak najszybciej strzelić bramkę i wyjść na prowadzenie. Kutnowscy piłkarze raz po raz marnowali jednak znakomite sytuacje. Sprawdziło się stare dobre powiedzenie,  że niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Właśnie po  po dwóch zabójczych kontrach gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. To nie załamało jednak kutnowskiej drużyny, która z biegiem czasu poukładała grę w obronie i z minuty na minutę stwarzała sobie coraz to lepsze okazję do zdobycia bramki. Świetny mecz w bramce Witonianki po raz kolejny rozgrywał bramkarz, który ratował gości przed utratą goli.

Kolejne minuty to napór KS Kutno, który został udokumentowany czterema aż bramkami i prowadzeniem 4-2.

– Mając spokojny wynik postanowiłem wpuścić rezerwowy skład i gra zaczęła robić się chaotyczna. Gospodarze szybko wykorzystali niefrasobliwość naszej obrony i zrobiło się 4-4 – relacjonuje Robert Marzec, trener KS-u.

W ostatniej części gry trener KS-u na plac posłał jednak znów najsilniejszy skład i w odstępie 3 minut kutnianie strzelili dwa gole wychodząc na 6-4.  Gospodarze odpowiedzieli natychmiast i to w pięknym stylu – golem zza połowy boiska. Po tym trafieniu KS miał jeszcze kilka 100% sytuacji do zdobycia gola, ale niestety zawiodła skuteczność.

– Cieszy wygrana, a przede wszystkim fakt, iż drużyna szybko i skutecznie umiała się podnieść„z kolan” i ze stanu 0-2 wyszła na prowadzenie 4-2 oraz ze stanu 4 – 4 na  6-4, co w efekcie dało końcową wygraną. Po raz kolejny wspierała nas spora grupka rodziców i dziadków, za co im serdecznie dziękujemy – dodaje trener Marzec.

LKS Witonianka Witonia 5–6 KS Kutno