Sparingowe gry rezerw KS-u

0
967

W ostatnich dniach podopieczni Dominika Tomczaka rozegrali 2 sparingi z zespołami z wyższych lig. Było to spowodowane, że młodzi piłkarze KS II Kutno pauzowali w rozgrywkach łódzkiej B klasy.

W sobotni poranek drużyna wybrała się do Skierniewic na mecz z tamtejszym Widokiem. Trzeba dodać, że Widok to 9 drużyną Skierniewickiej Klasy Okręgowej i zarazem 2 drużyna z minionego sezonu, jeżeli chodzi o Klasę Okręgowa.

Sam mecz miał dwa oblicza. Warto jednak na wstępie dodać, że był to trzeci mecz podopiecznych Dominika Tomczak w ciągu 7 dni. Najpierw w sobotę rezerwy wygrały z Sokołem Popowów 3-1, w środę był bezbramkowy remis z 3 drużyną A Klasy, Ostrovią Ostrowy i znów w sobotę przyszło rozegrać kolejne spotkanie. Jak się później okazało, ten duży wysiłek miał kluczowe znaczenie przy końcowym wyniku.

Pierwsza odsłona to bardzo dobra gra, w której nasi rywale musieli cofnąć się w niektórych fragmentach do defensywy. Ta cześć meczu zakończyła się zwycięstwem młodych kutnian 2-1. Rywale ze Skierniewic jedynie dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Raz strzał z 16 metrów świetnie obronił Krzysztof Osiński. Natomiast w sytuacji sam na sam zawodnik gospodarzy nie trafił w bramkę.

Druga odsłona zakończyła się naszą porażką aż 0-5 i w całym meczu musieliśmy uznać wyższość rywali 2-6.

– Mimo, że drugie 45 minut było słabe w naszym wykonaniu, to patrząc przez pryzmat całego meczu można wyciągnąć pozytywne wnioski na przyszłość. Jedynym mankamentem, który jest to nasza wydolność fizyczna. By rywalizować przez 90 minut z drużynami z Klasy Okręgowej potrzebna jest większa moc w nogach. Z pewnością nad tym elementem trzeba będzie popracować w okresie zimowym – mówi Dominik Tomczak, trener KS-u Kutno.

KS II Kutno – Widok Skierniewice 2-6 (2-1)
1-0 Gol Samobójczy, dośrodkowanie Adrian Krzymieniewski
2-1 Gol Adrian Krzymieniewski, strzał z 25 metrów

Skład wyjściowy: Osiński Krzysztof, Dębowski Mateusz, Włodarski Sebastian, Ratajczak Michał, Walczak Kamil, Dębowski Dominik, Sobczak Damian, Motylewski Mateusz, Krzymieniewski Adrian, Wszołek Łukasz, Sobczak Adrian. Ponad to na zmianę wchodzili: Zapałowski Patryk, Gajewicz Jakub, Marciniak Szymon, Jabłoński Kamil, Górecki Bartosz oraz Gałecki Dominik.


W drugim meczu KS II Kutno zagrał z drużyną KS-u Dąbrowice i pewnie wygrał 4-1.

Warto dodać, że w drużynie z Dąbrowic wystąpiło kilku zawodników dobrze znanych z występów w okolicznych klubach na poziomie Ligi Okręgowej. Optyczną przewagę miały rezerwy KS-u Kutno, ale goście starali się odgryzać, poprzez groźne kontrataki. Jednak tego dnia dobrze w bramce spisywał się młody Krzysztof Osiński, który nie dał się zaskoczyć rywalowi.

Na pierwsza bramkę trzeba było czekać do 18 minuty, kiedy to prowadzenie kutnowskiej drużynie po akcji sam na sam z bramkarzem dał Adam Pokorski. Chwile później, bo już w 21 minucie było 2-0. Po indywidualnej akcji bramkę zdobywa Dominik Dębowski. W 30 minucie było już 3-0. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Adam Pokorski po pięknym strzale z 16 metrów pod samą poprzeczkę. Takim też wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.

W drugiej emocji nie brakowało, jedynie spadła skuteczność. W 50 minucie (grano 2 razy 35 minut) wprowadzony w drugiej odsłonie Wiktor Kopczyński dopiero za 3 razem wykorzystał 100% sytuację i Kutnianie prowadzili z drużyną z A Klasy aż 4-0. Wtedy też wdarło się lekkie rozluźnienie w szeregi młodych zawodników i po serii katastrofalnych błędów w defensywie rywale w 60 minucie strzeli jedyną tego wieczoru bramkę. Porażką mogła być nieco mniej okazała, ale po pięknym strzale z 25 metrów zawodnika Dąbrowic, Mateusza Kaźmierczaka piłka trafiła w poprzeczkę. Warto dodać, że Mateusz od lat występował w kutnowskich klubach.

KS II Kutno – KS Dąbrowice 4-1 (3-0)

1-0 Gol Adam Pokorski asysta Adrian Sobczak
2-0 Gol Dominik Debowski
3-0 Gol Adam Pokorski asysta Sebastian Włodarski
4-0 Gol Wiktor Kopczyński

Skład wyjściowy: Osiński Krzysztof, Maryniak Mateusz, Walczak Kamil, Domański Piotr, Sobczak Damian, Debowski Dominik, Pokorski Adam, Krzymieniewski Adrian, Sobczak Adrian, Włodarski Sebastian. Na zmianę wchodzili: Dębowski Mateusz, Jabłoński Kamil, Wszołek Łukasz, Jagiełło Damian, Motylewski Mateusz, Gałecki Dominik, Kopczyński Wiktor, Marciniak Szymon.

PODZIEL SIĘ