W sobotę zagramy w Skierniewicach

0
997

W sobotę piłkarze KS–u Sand–Bus Kutno zagrają pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Kutnianie zmierzą się w Skierniewicach z tamtejszą Unią.

Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza swój premierowy sezon w IV lidze łódzkiej rozpoczęli od domowej porażki 2–4 z Omegą Kleszczów.

Chcieliśmy dobrze rozpocząć rozgrywki, ale się nie udało. Teraz musimy martwić się o kolejny mecz, bo Unia nie będzie łatwym przeciwnikiem. W Skierniewicach, podobnie jak u nas, poczyniono spore wzmocnienia – mówi S. Ryszkiewicz, trener KS–u.

Unia przed tygodniem na własnym boisku zremisowała 1–1 z rezerwami GKS–u Bełchatów. W Skierniewicach wynik ten przyjęto z niedosytem i w meczu z KS–em będą chcieli zgarnąć komplet punktów.

Apetyty były większe, ale przeciwnicy też potrafią grać w piłkę. Trochę szkoda znakomitych sytuacji pod bramką rywala, których mieliśmy sporo, ale cóż to jest sport. Najważniejsze, że była walka do końca o zwycięstwo, a zespół pokazał momentami bardzo fajną grę, która została doceniona przez gości, którzy zgodnie twierdzili, że byliśmy zespołem lepszym i powinniśmy namieszać w lidze – komentują działacze Unii.


Unia Skierniewice 1-1 GKS II Bełchatów


KS Sand-Bus Kutno 2-4 Omega Kleszczów

Sobotni pojedynek ma sporo smaczków. Obecnym trener Unii, Kamil Socha, kilka lat temu prowadził MKS Kutno i był bliski awansu z drużyną do II ligi (wówczas kutnianie zajęli 2. miejsce, tuż za Radomiakiem Radom). Z kolei Sławomir Ryszkiewicz z sukcesami przez wiele lat pracował w Unii Skierniewice. Na dodatek w Unii gra obecnie kilku zawodników, którzy niegdyś występowali przy Kościuszki 26 m.in. Dariusz Lipiński, Szymon Kiwała czy Wojciech Borowiec.

W Unii gra kilku piłkarzy, którzy kiedyś występowali w Kutnie. Jest też trener Kamil Socha, który prowadził MKS i jest znany z tego, że dobrze przygotowuje swoje drużyny pod względem taktycznym. To na pewno będzie ciężki mecz, ale jedziemy walczyć o trzy punkty – zapowiada Mariusz Jakubowski, kapitan KS–u.

Który z beniaminków okaże się lepszy? Przekonamy się o tym w sobotę późnym popołudniem. Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Kardackiego (WS Łódź) punktualnie o 16:45. Mecz odbędzie się przy ul. Pomologicznej 10 w Skierniewicach. Bilety po 5 złotych.

PODZIEL SIĘ