Kolejny sukces kutnowskich juniorów!

0
859

Drużyny juniora starszego kategoria A1 (rocznik 1997/1999) zajęła I miejsce w II lidze wojewódzkiej i tym samym wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Łódzkiem.

Oznacza to, że drużyna z Kutna będzie w gronie 8 najsilniejszych zespołów swojej kategorii wiekowej.

– Wynik tym bardziej cieszy, gdyż zespół w rundzie jesiennej spadł z I ligi wojewódzkiej, przez co morale i frekwencja na początku okresu przygotowawczego była dosyć kiepska. Jednak poprzez sparingi z silniejszymi rywalami, głównie seniorami występującymi na co dzień w Klasie Okręgowej oraz A-klasie zaczęła pojawiać się wiara w siebie. Z kolei poprzez coraz to lepszą grę, zespół zaczął ponownie się konsolidować i wierzyć, że sukces jest na wyciągniecie ręki – komentuje Dominik Tomczak, trener drużyny.

W czasie rundy wiosennej zespołowi przytrafił się jeden słabszy występ, który można potraktować jako wpadkę, która nie powinna mieć miejsca. Mowa o wyjazdowej porażce 0-1 z Włókniarzem Pabianice. W Kutnie nasza drużyna zrewanżowała się rywalowi za tamten mecz ogrywając rywali aż 10-0. Ten mecz pokazał, ze ten zespół ma olbrzymi potencjał i przy odrobinie szczęścia może zajść naprawdę daleko.

Warto dodać, że trener Dominik Tomczak drugi raz w ciągu roku wprowadził Juniorów Starszych do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po razy kolejny nie miał łatwego zadania, ponieważ znów podjął się prowadzenia drużyny juniorów po innym trenerze, która była w trudnej sytuacji.

Przypomnijmy, że w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 Tomczak przejął drużynę po Tomaszu Kabie, która zajmowała przed ostatnie miejsce w tabeli. Wówczas zawodnicy z rocznika 1996/1997 zakończyli sezon na 3 miejscu tuż za ŁKS-em i SMS-em. Dzięki temu młodzi kutnianie wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej. W tym sezonie sytuacja się powtórzyła, co jest godne podziwu i podkreślenia.

W następnym tygodniu ukaże się wywiad z trenerem Tomczakiem, którzy przybliży sympatykom piłki nożnej w naszym mieście kulisy tego sukcesu.

Skład drużyny Juniorów KS Kutno, który wywalczył awans do I ligi wojewódzkiej:

Mateusz Kaźmierczak
Michał Bartosiak
Mateusz Dębowski
Adam Pokorski
Kamil Walczak
Mateusz Maryniak
Michał Ratajczak
Michał Wietrzyk
Patryk Gałecki
Adrian Bartczak
Adrian Krzymieniewski
Mateusz Sobczyk
Dominik Gałecki
Wiktor Kopczyński
Sebastian Włodarski
Jasiek Nadolski
Adrian Rosik
Szymon Marciniak

PODZIEL SIĘ