W sobotę piłkarski hit w Kutnie!

0
950

W sobotę w Kutnie dojdzie do absolutnego hitu łódzkiej klasy okręgowej. Lider KS Sand-Bus Kutno zmierzy się z wiceliderem Orłem Parzęczew. Czy kutnianie zrobią milowy krok w stronę awansu do IV ligi? Serdecznie zapraszamy!

Sobotnie spotkanie jest wprost nazywane meczem na szczycie łódzkiej okręgówki. W końcu rywalizować ze sobą będą dwie najlepsze drużyny ligi, które grają najbardziej efektowny futbol, okraszony wieloma golami.

Obronić kutnowską twierdzę

KS od dłuższego czasu zasiada na fotelu lidera, a w zeszłą sobotę dzięki remisowi wicelidera Orła, ma już pięć punktów przewagi. W przypadku sobotniego zwycięstwa podopieczni Sławomira Ryszkiewicza mogą mieć już nawet 8 oczek więcej od ekipy z Parzęczewa. Warto dodać, że w tym sezonie kutnianie na własnym boisku wygrali wszystkie (!) spotkania, legitymując się przy tym znakomitym bilansem bramkowym 41:9.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest stawka tego spotkania. Mimo wszystko podchodzimy do tego pojedynku na chłodno. Po prostu musimy wyjść na boisko i pokazać, kto gra najlepszą piłkę w lidze – mówi Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u Sand-Bus Kutno.

Polsko-nigeryjski duet i grad goli

O zwycięstwo wcale nie będzie jednak tak łatwo. Orzeł gra bardzo widowiskową piłkę i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji pod względem liczby strzelonych goli. Podopieczni Sławomira Ditrycha w 19 meczach aż 86 razy znaleźli drogę do bramki rywali. Ogromna w tym zasługa duetu Łukasz Olczyk – Austin Ejike. Pierwszych z nich zdobył 22 gole, zaś Nigeryjczyk na swoim koncie zapisał już 16 trafień. Skutecznością wiele razy błysnęli także Michał Dębski (12 goli) oraz Artur Garbacz i Dominik Bonikowski (po 10 goli).

Parzęczewianie przyjadą do Kutna podrażnieni ostatnią stratą punktów, bowiem na własnym boisku zremisowali 2-2. W pamięci mają zapewne także jesienną porażkę z KS-em (1-3) i zrobią wszystko, aby podwójnie się zrehabilitować.


Tak wyglądało jesienne spotkanie pomiędzy obiema drużynami

Czy KS odskoczy rywalom i wykona milowy krok w stronę awansu do IV ligi? A może lepszy okaże się Orzeł i cytując klasyka, „liga zrobi się ciekawsza”? Przekonajcie się na własne oczy – zapraszamy w sobotę o 15:00 na Stadion Miejski im. H. Reymana w Kutnie. WSTĘP WOLNY!

PODZIEL SIĘ