Juniorzy z roczników 1997 – 2001 ciężko pracują

0
1077

Aktualnie trwa zimowa przerwa między rozgrywkami, więc wszystkie drużyny piłkarskie, zarówno juniorskie, jak i seniorskie trenują, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Nie inaczej jest w zespołach juniorów kutnowskiego KS-u, którzy są bezpośrednim zapleczem I drużyny.

Drużyny juniorów A1, rocznik 1997/1999 oraz juniorów B2, rocznik 2000/2001 przygotowują się do rundy wiosennej. Mają za sobą już 4 tygodnie treningów. Trenera Dominika Tomczaka, najbardziej cieszy fakt, że pogoda jak na tę porę roku jest przyjazna i większość zajęć odbywa się na otwartym boisku.

W tym miejscu należą się słowa podziękowania dla Pani Lidii Nowocin, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Kutno. Pani dyrektor umożliwiła nam przeprowadzanie treningów na boisku szkolnym typu Orlik. To nam ułatwia właściwe przygotowanie się do rundy wiosennej. Czym innym jest trenowanie na hali, a czymś innym prowadzenie zajęć na otwartej przestrzeni. Jestem typem trenera, który stara się jak najwięcej ćwiczeń robić z piłkami. Zarówno te wydolnościowe, jak szybkościowe. Jak te metody będą się sprawdzały na naszych zawodnikach, zweryfikują niebawem mecze sparingowe – mówi D. Tomczak.

Od kolejnego weekendu, czyli 20-21 lutego juniorzy rozpoczynają serię sparingów.

Zawodnicy muszą wdrażać się w rytm meczowy. Trzeba dopracować pewne warianty taktyczne zarówno w ofensywie, jak i defensywie, tak by z początkiem rozgrywek ligowych wszystko było już poukładane – dodaje Tomczak.

Jeżeli ktoś chciałby spróbować swoich sił w zespołach juniorskich Klubu Sportowego Kutno, serdecznie zapraszamy.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z trenerem 604-587-245.

PODZIEL SIĘ