Rocznik 2000/2001 – Podsumowanie Turnieju w Gostyninie

0
923

W niedzielę zawodnicy z rocznika 2000/2001 wybrali się do pobliskiego Gostynina by sprawdzić się w halowym turnieju Gwiazdkowym. Rywalami młodych Kutnian były zespoły Wisły Płock, Mazura Gostynin oraz Pegaza Drobin. Niestety wynik końcowy nie wypadł zbyt okazale. Jednak sugerując się miejscem można mieć mylne wrażenie. Otóż zawodnicy z Klubu Sportowego Kutno niewiele ustępowali swoim bardziej doświadczonym i ogranym rywalom.  Warto w tym miejscu dodać, że jeden z zawodników Wisły Płock jest już przymierzany do klubu w Ekstraklasie.

Naszym mankamentem tego dnia była przede wszystkim skuteczność. Każdy zdaje sobie sprawę, że piłka halowa to akcja za akcję. Co kilkanaście sekund gra przenosi się z jednej bramki pod drugą. By myśleć o dobrym wyniku, trzeba strzelać bramki rywalom. Gdy się tego nie czyni, to ciężko myśleć o dobrym miejscu. Sama gra, sposób poruszania się po boisku i zaangażowanie było na przyzwoitym poziomie. Jednak punktów nie zdobywa się za walory artystyczne.

Mimo to, wszystkim zawodnikom należą się brawa za postawę. Wiemy, nad czym należy pracować od stycznia, by w rundzie wiosennej pokazać wartość tej drużyny. Ma ona duże rezerwy i potencjał by odnosić dużo lepsze wyniki. By tak się jednak stało potrzebna jest stabilizacja. Frekwencja na treningach musi być na poziomie minimum 90%, zaś zaangażowanie w każde zajęcia to 100%. Jeżeli te dwa postulaty będą spełnione, to wówczas wszystko inne przyjdzie dużo lżej i szybciej.

Wyniki drużyn Klubu Sportowego Kutno:

KS Kutno II – Wisła Płock II, wynik 1-3, bramka Patryk Zapałowski
KS Kutno II – Mazur Gostynin, wynik 1-4, bramka Kuba Markiewicz
KS Kutno II – Pegaz Drobin, wynik 0-1

KS Kutno I – Wisła Płock I, wynik 0-2
KS Kutno I – Mazur Gostynin I, 0-1
KS Kutno I – Pegaz Drobin wynik 1-4 bramka Damian Świerczyński

W meczu o VII miejsce
KS Kutno I – KS Kutno II, wynik 0-4, bramki Gajewicz Kuba, Kuba Markiewicz, Patryk Zapałowski oraz Sobczak Igor

Najlepszym zawodnikiem Klubu Sportowego Kutno został wybrany Patryk Zapałowski.

KS Kutno I wystąpił w składzie: Dzikowski Gracjan, Kopański Mateusz, Cieślak Filip, Świerczyński Damian, Czernek Kuba, Otulak Krystian, Iwański Damian, Kowalski Mateusz.

 

KS Kutno II wystąpił w składzie: Zielonka Czarek, Gajewicz Kuba, Markiewicz Kuba, Górecki Bartosz, Zapałowski Patryk, Walczak Mateusz, Sobczak Igor oraz Florczak Michał.

 

PODZIEL SIĘ