Od 5. miejsca do lidera – runda jesienna w wykonaniu KS (cz. 1)

0
744

Za nami runda jesienna łódzkiej klasy okręgowej, w której najlepszy okazał się nasz KS SandBus Kutno. Zapraszamy do pierwszej części podsumowania zmagań naszych piłkarzy.

Przed sezonem Sławomir Ryszkiewicz, szkoleniowiec KS-u, w wywiadzie dla EKU24 zapowiadał, że zrobi wszystko, aby jego zespół zakończył rundę w pierwszej trójce. Po kilku miesiącach bez wątpienia można stwierdzić, że trener słowa dotrzymał. Ba, założony plan zrealizował z nawiązką i jego zespół na półmetku sezonu zajmuje fotel lidera łódzkiej okręgówki.

W 15 jesiennych meczach KS odniósł 11 zwycięstw, 2 remisy i 2 razy schodził z boiska jako pokonany. Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza musieli uznać wyższość Term Uniejów i – co jest jedną z największych sensacji mijającej rundy – LZS-u Justynów.

Kutnianie, nie licząc dwóch wymienionych wpadek, jesienią imponowali ofensywną grą i skutecznością. W 15 meczach zdobyli aż 56 bramek (lepszy jest tylko Orzeł Parzęczew, który strzelił 76 goli). Ponadto mogą pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, bowiem stracili tylko 18 bramek.

W ostatnich miesiącach KS wielokrotnie deklasował swoich rywali, wygrywając różnicą pięciu, sześciu, a nawet siedmiu bramek. Największa wygrana to 9-2 z Ostrovią Ostrowy. Wrażenie robią także inne wyniki np. 8-2 ze Startem Łódź czy 6-0 z PTC Pabianice.

Co ciekawe, aż przez 7. kolejek kutnianie zajmowali pozycję lidera. Po raz pierwszy na fotel wskoczyli w 5. kolejce i poźniej, mimo czterokrotnej zmiany, ostatecznie rundę zakończyli na pierwszym miejscu.

W najbliższych dniach kolejne obszerne podsumowania postawy KS-u w rundzie jesiennej, a także wywiady.

Wyniki KS-u:

KS Kutno 3-2 Włókniarz Pabianice
Górnik Łęczyca 0-0 KS Kutno

KS Kutno 5-2 Włókniarz Konstantynów Łódzki
KS Kutno 5-0 MKS 2000 Tuszyn
Orzeł Parzęczew 1-3 KS Kutno
KS Kutno 4-2 Start Brzeziny
Sokół II Aleksandrów Łódzki 1-1 KS Kutno

KS Kutno 6-0 PTC Pabianice
Termy Uniejów 4-0 KS Kutno
KS Kutno 9-2 Ostrovia Ostrowy
Start Łódź 2-8 KS Kutno
KS Kutno 4-0 Zawisza II Rzgów
LZS Justynów 1-0 KS Kutno
KS Kutno 3-0 GLKS Dłutów
KKS Koluszki 1-5 KS Kutno

PODZIEL SIĘ