KS zagrał z ŁKS-em Łódź i Nerem Poddębice

  0
  668

  Za nami miniturniej, w którym udział wzięły ekipy KS-u Sand Bus Kutno, ŁKS-u Łódź i Neru Poddębice. Najlepsi okazali się łodzianie, którzy w finale po rzutach karnych pokonali KS Kutno.

  Kilka minut po godzinie 11 na dwóch boiskach stadionu miejskiego im. H. Reymana w Kutnie rozpoczął się miniturniej. W „półfinałach” spotkały się ze sobą ekipy KS-u Sand Bus Kutno i Neru Poddębice, a także ŁKS-u I Łódź i ŁKS-u II Łódź. Spotkania trwały po 45 minut.

  W pierwszym spotkaniu KS okazał się lepszy od Neru Poddębice i wygrał 1-0 po golu Jacka Walczaka. Z kolei bratobójczy pojedynek ŁKS-u rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych, które wygrali trzecioligowcy.

  W finale spotkały się ze sobą drużyny gospodarzy oraz ŁKS-u I Łódź. Po zaciętych czterdziestu pięciu minutach był remis 1-1. Najpierw Mateusza Wojtczaka pokonał Rafał Serwaciński, jednak do wyrównania doprowadził Mariusz Jakubowski, który wykorzystał rzut karny po faulu na Kamilu Zagajewskim. Aby rozstrzygnąć zwycięzcę meczu, zarządzono serię rzutów karnych. W niej lepsi o jedną bramkę okazali się łodzianie i ostatecznie wygrali miniturniej w Kutnie.

  W meczu o trzecie miejsce ŁKS II Łódź po rzutach karnych wygrał z Nerem Poddębice.

  Turniej rozgrywany był w ciężkich warunkach atmosferycznych, przy ponad trzydziestostopniowym upale. Mimo to, kibice którzy wybrali się na Kościuszki 26 nie mogli narzekać na nudę i obejrzeli ciekawe akcje.

  — Cieszę się z przebiegu naszych dzisiejszych spotkań, widać było, że wcale nie odbiegamy poziomem od trzecioligowców i graliśmy jak równy z równym. Dziś grali w naszym składzie 16- czy 17-latkowie i pokazali się z dobrej strony. Do rozpoczęcia ligi zostało nam nieco ponad miesiąc, a nasza forma rośnie i wygląda to wszystko coraz lepiej — powiedział EKU24 Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u. — Zagraliśmy z dobrymi rywalami z III ligi i pokazaliśmy swoją wartość. Mam nadzieję, że uda nam się w końcu przekonać kibiców w Kutnie do naszej drużyny. I zamiast wpisów w internecie, że klub trzeba rozwiązać, a boisko rozkopać, zaczną nas wspierać.

  Wyniki:

  KS Sand Bus Kutno 1-0 Ner Poddębice
  ŁKS I Łódź 2-1 ŁKS II Łódź (1:1, wygrana po rzutach karnych)

  O 3 miejsce:
  Ner Poddębice 1-2 ŁKS II Łódź (po rzutach karnych)

  Finał:
  KS Sand Bus Kutno 1-2 ŁKS Łódź (1:1, wygrana po rzutach karnych)

  PODZIEL SIĘ