2004: KS Kutno – Start Brzeziny 9-1

0
891

Za nami kolejny mecz ligowy, w którym nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Warto dodać, że graliśmy z zespołem, który w rundzie jesiennej pokazał się z bardzo dobrej strony.  Nasza drużyna po zaciętym meczu wygrała 7-5, gdzie rywal praktycznie w niczym nie ustępował.

Dlatego też, do tego meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani, skupieni i pełni chęci odniesienia następnego zwycięstwa. Wiara w siebie, w kolegów z drużyny oraz w zespołu jest podstawą wspólnego sukcesu. Ta drużyna z każdym meczem czuje się coraz pewniej, co można zobaczyć po sposobie gry.

Wracając do meczu, to wynik mówi sam za siebie. Drużyna z Brzezin próbowała przeciwstawić się. Jednak tego dnia nie miała żadnych argumentów by postawić opór rozpędzonej lokomotywie z Kutna. Poza pojedynczymi akcjami rywali, przez cały mecz my dominowaliśmy.. To pokazuje, jaką pracę wykonała ta drużyna na przestrzeni ostatnich miesięcy. Właściwy trening, odpowiednia ilość rozegranych turniejów, sparingów zaczyna przynosić efekty. Ale by było naprawdę bardzo dobrze potrzeba jeszcze czasu.

 

Warto podkreślić, co jest nowością w Kutnowskiej piłce, trener Dominik cały czas gra dwoma składami w przybliżonym wymiarze czasowym. Nie robi pojedynczych zmian, tylko zmienia cały skład (ma taką możliwość). Uzasadnia to w następujący sposób. Dla niego nie ma znaczenia czy Jego zawodnicy wygrają 5-0 czy też 15-0. Najważniejsze jest by, jak największa liczba zawodników spędzała jak najwięcej czasu na boisku. Najcenniejsze doświadczenie młodzi piłkarze zdobywają rywalizując z innymi. Mecz = NAUKA. Mimo, że czasami gra Jego podopiecznych odrobinę traci, na jakości, zaś zawodnicy popełniają błędy to on się tym nie przejmuje. Wierzy w Nich, stawia na Nich i co najważniejsze daje im grać. Pewne błędy, mankamenty koryguje na treningach. Dzięki temu wszyscy zawodnicy robią bardzo duże postępy, które są widoczne gołym okiem. Wystarczy zobaczyć, jak ta drużyna zaczęła grać ładnie dla oka.

W tym miejscu trener pragnie dodać, że do rozegrania zostało nam kilka meczów ligowych w tzw. szóstkach. Po zakończeniu rozgrywek będziemy grali sparingi, ale w tzw. dziewiątkach”. Musimy rozpocząć naukę grania w nowym systemie, by jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych. W końcu ta drużyna ma siłę, jako całość. Liczę również, że wraz z nowym trenerem, który dołączy do tej drużyny, dalej będziemy mieli okazję pracować ze wszystkimi zawodnikami od nowego sezonu. Ze wszystkimi, bez najmniejszego wyjątku.

KS Kutno – Start Brzeziny 9-1 (5-0)
1-0
2-0
3-0
4-0
5-0
6-0
7-0
8-0
9-0

Skład, w którym wystąpiła nasza drużyna:
Wojtczak Kuba, Gródecki Kuba – Tomczak Bartek, Radecki Miłosz, Zagórowski Emil, Wasilewski Sergiusz, Sadowski Kacper, Stańdo Bartek, Domański Krystian, Stefan Milan, Sobczyk Patryk, Sobczak Gracjan, Karbowski Oskar.

Za tydzień nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem czeka nas wyjazd o Łodzi na spotkanie ze Startem. Skład zostanie podany po poniedziałkowym trenningu. Zbiórka będzie 15:50 na Kutnowiance, wyjazd o 16:00. Planowany powrót około godz. 21:00.

 

PODZIEL SIĘ