Krzymieniewski zadebiutował w seniorach

0
1040
Wczorajszy mecz KS-u Sand Bus Kutno z LKS-em Świnice Warckie był wyjątkowy dla Adriana Krzymieniewskiego. 17-latek zadebiutował w seniorskiej drużynie i zebrał pochlebne recenzje.

Młody zawodnik pojawił się wczoraj na boisku w 68. minucie, zmieniając Jacka Walczaka. Od początku był bardzo aktywny, a zwieńczeniem dobrej gry był asysta przy golu Michała Wietrzyka na 8–1. „Timek” także miał szansę na gola, jednak spudłował w niezłej sytuacji.– Chciałem pokazać trenerowi, że nie pomylił się dając mi szansę gry. Myślę, że udało mi się zaprezentować z niezłej strony. Starałem się zagrać jak najlepiej w debiucie i po cichu liczyłem nawet na bramkę. Wypracowałem sobie jedną sytuację, ale w kluczowym momencie stres wziął jednak górę – powiedział EKU24 Adrian Krzymieniewski.

Siedemnastolatek nie ukrywa, że zrobi wszystko, aby już niedługo dołączyć do kadry pierwszego zespołu.

Oczywiście, że chciałbym dostać kolejne powołanie i szansę na grę w drużynie seniorów. Wiem jednak, że muszę ciężko pracować na treningach i pokazywać swoje najlepsze strony w meczach juniorów – mówi A. Krzymieniewski. – Czym różni się liga juniorska od A Klasy? Tutaj gra się zdecydowanie bardziej agresywnie i wymaga siły fizycznej.

A jak debiut 17-latka komentuje trener Sławomir Ryszkiewicz?

– Przemawia za nim młodość, jest lewonożny i to jego bardzo duży atut. Potrzeba mu ogrania w seniorskiej drużynie, bo juniorska piłka jest nieobliczalna i Adrian ma jeszcze trochę braków. Ma jednak potencjał i jest „melodią przyszłości”. W drużynie juniorskiej jest przynajmniej pięciu wyróżniających się chłopców i trzeba się z tego cieszyć – komentuje Sławomir Ryszkiewicz, trener KS Sand Bus Kutno.

Krzymieniewski, nie był jedynym debiutantem we wczorajszym meczu. Na boisku pojawił się także 29–letni Piotr Pierzchała, który do tej pory znany był z występów w Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej.

PODZIEL SIĘ