Zaczynamy! Jutro KS zagra o punkty z Maliną

  0
  749

  Już jutro o 16:00 piłkarze KS–u Sand Bus Kutno zainaugurują rundę wiosenną A Klasy. Pierwszym rywalem w walce o awans do okręgówki będzie Malina Piątek.

  Zimowe zmiany w Kutnie

  Od ostatniego ligowego spotkania KS–u (5–2 z Magnatem Sierpów) minęło dokładnie 140 dni. Przez ten czas w drużynie prowadzonej przez Sławomira Ryszkiewicza zmieniło się bardzo dużo – kutnianie pozyskali strategicznego sponsora, firmę transportową SANDBUS, a także bardzo wzmocnili skład.

  – Sprowadziliśmy sporo nowych zawodników i chciałbym podziękować zarządowi, że dwoił i troił się, aby stworzyć nam dobre warunki i wzmocnić zespół. Najbardziej jestem zadowolony z transferów Damiana Ziemniaka, Mateusza Wojtczaka i Łukasza Góralczyka. Pokazali w sparingach, że będą motorem napędowym tej drużyny – mówi trener Ryszkiewicz.

  W niedzielnym mecz z Maliną, poza wspomnianym trio, szansę na debiut w barwach KS–u będą mieć Bartosz Kaczor, Rafał Żemigała i Marcin Maśliński.

  „Do Piątku bez ciśnienia”

  Dla kutnian mecz z Maliną będzie sprawdzianem generalnym przed hitowym spotkaniem z Krośniewianką Krośniewice. Choć nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż wygrana KS w geograficznym centrum Polski, to trener Ryszkiewicz do pojedynku podchodzi bez większych emocji.

  – Staram się podchodzić do tego meczu bez „ciśnienia” i nie nakręcać całej atmosfery i otoczki. Musimy wyjść na luzie i cieszyć się grą, wtedy nie będzie problemu ze stwarzaniem sytuacji i zwycięstwem – uważa S. Ryszkiewicz.

  – Musimy wygrać i nie ma innej opcji. Dla nas każde spotkanie to walka o awans i na przykre niespodzianki nie możemy sobie pozwolić – dodaje z kolei Damian Ziemniak, nowy snajper KS–u.

  Malina tanio skóry nie sprzeda

  Choć kutnowscy kibice na pewno pamiętają jesienną wygraną KS–u z Maliną 7–1, to trzeba zdać sobie sprawę, że jutrzejszy pojedynek wcale nie będzie należał do łatwych.

  Piłkarze z Piątku po rundzie jesiennej zajmują dość wysokie, 6. miejsce. W 11. spotkaniach 5 razy wygrali, 5 przegrali i 1 zremisowali.

  Atutem gospodarzy na pewno będzie boisko, które mówiąc delikatnie do najrówniejszych nie należy. Przy Sportowej w tym sezonie było już blisko sensacji – w 5. kolejce po wielkich męczarniach obecny lider Krośniewianka Krośniewice wygrał zaledwie 2–3, zapewniając sobie trzy punkty dopiero w końcówce.

  W rundzie jesiennej Malina zagrała w Piątku pięć spotkań: 1–2 z Bzurą Młogoszyn, 2–3 z Krośniewianką Krośniewice, 3–1 z Dąbrowianką Dąbrowice, 4–0 z LKS–em Świnice Warckie i 3–1 z Victorią Grabów (trzy wygrane z rzędu).

  Jak będzie w niedzielę? Zapraszamy do Piątku, a tych którzy nie będą mogli dotrzeć do geograficznego środka Polski, zapraszamy na relację na żywo TYLKO na EKU24.net.

  PODZIEL SIĘ