Rocznik 2004 – IV miejsce w Koninie

0
908

Podczas sobotniego turnieju na hali Rondo w Koninie, „orliki” stoczyły zaciętą rywalizację o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Konina. 

Pierwsza część zmagań toczyła się w dwóch grupach przy założeniu, iż dwa najlepsze zespoły z każdej z nich przechodzą do półfinałów. Naszym celem był awans do finałowej czwórki, który udało się zrealizować, bez najmniejszego problemu. W meczu decydującym o wejście do finału zmierzyliśmy się ze zwycięzcą I grupy. W tymi miejscu trzeba dodać, że drużyna Oranje Konin swoją grupę wygrała w cuglach, odnosząc komplet zwycięstw. Jednak nasi chłopcy pokazali klasę. Walka była zacięta i do ostatnich sekund ważyły się losu awansu. Mimo porażki, było to zdecydowanie najlepsze spotkanie młodych zawodników z Kutna. Chłopcy pokazali, że jeżeli się nimi dobrze pokieruje, to mogą osiągać jeszcze lepszy wyniki. To nawet z dużo bardziej wymagającymi rywalami. Mecz o III miejsce to była już zabawa. Chłopcy zagrali na pozycjach, na których do tej pory nigdy nie przyszło im zagrać. Dlatego wynik jest taki, a nie inny. Jednak chłopcy mimo dość wysokiej porażki byli pełni optymizmu. Uświadomili sobie, że przed nimi jest jeszcze sporo nauki i pracy na treningach.

konin dominik 1

Przed przyjazdem do Konina, nowy trener postawił przed sobą i drużyną jeden cel. Mianowicie chciał, żeby każdy z zawodników w równej mierze przyczynił się do fajnego wyniku całego zespołu. Udało się nam to wspólnie zrealizować w 100%. Zawodnicy grali na zmianę dwoma piątkami, dzieki temu wszyscy mieli mnóstwo grania.

Warto wspomnieć, że dla trenera i zarazem prezesa KS Kutno, Dominika Tomczaka była to sentymentalna podróż. Jako młody zawodnik, pamiętnej drużyny MKS-u BASF Kutno, miał możliwość rywalizować w tej hali. Co prawda, wówczas była to zupełnie inna ranga. Turniej trwał 2 dni, w którym grały takie zespoły jak: Wisła Płock, Widzew Łódź, GKS Bełchatów, Aluminium Konin, Amika Wronki, Warta Poznań, Górnik Zabrze czy Polonia Warszawa. Zaś w czasie rozgrywek można było spotkać wielu wybitnych piłkarzy i trenerów. Między innymi Michała Globisza, najlepszego i zarazem najbardziej utytułowanego trenera drużyn młodzieżowych w historii polskiej piłki.

Wyniki w fazie grupowe młodych zawodników KS Kutno:
KS Kutno – KS Górnik Konin II 1-0, bramka Stefan Milan
KS Kutno – Gniewko Gniezno 0-3
KS Kutno – KS Konin 2005 4-0, bramki: Patryk Sobczyk, Sergiusz Wasilewski, Miłosz Radecki i Miłosz Krygiel
KS Kutno – Wilki Wilczyn 5-0: Bartek Tomczak, Sergiusz Wasilewski 3, Miłosz Radecki

Faza pucharowa:
półfinał: KS Kutno – Oranje Konin 0-2
mecz o III miejsce: KS Kutno – Gniewko Gniezno 2-9 bramki Bartek Stańdo i Miłosz Radecki

Skład, w którym wystąpiła drużyna KS Kutno rocznik 2004:
Dekrewicz Aleksander, Gródecki Kuba, Karbowski Oskar, Krygiel Miłosz, Pasikowski Konrad, Radecki Miłosz, Sadowski Kacper, Sobczyk Patryk, Stańdo Bartek, Stefan Milan, Tomczak Bartek, Wasilewski Sergiusz.

Klasyfikacja końcowa turnieju GÓRNIK CUP 2015:

  1. UKS SMS Łódź
  2. Oranje Konin
  3. Gniewko Gniezno
  4. KS Kutno
  5. Górnik Konin II
  6. Unia Swarzędz
  7. Warta Poznań
  8. Młody Górnik
  9. Górnik Konin II
  10. Wilki Wilczyn

 

PODZIEL SIĘ