Rocznik 2001: III miejsce na Delta Cup

0
917

Chłopcy z rocznika 2001 wzięli udział w drugim turnieju halowym tej zimy. Podczas CXIII (dla wyjaśnienia numerologii rzymskiej 113) Turnieju Delta Cup podopieczni Witolda Wojtczaka zajęli III miejsce.  Impreza odbyła się w hali na obiektach Warszawianki. Wiele lat temu to była kolebo Polskiego sportu. Te obiekty wychowały nie jednego reprezentanta czy też reprezentantkę Polski. Zatem nie ma lepszego miejsca niż to, by podnosić swe umiejętności po przez rywalizację z innymi zawodnikami.

W grupie B zawodnicy KS Kutno zmierzyli się delta warszawamiędzy innymi z Bronią Radom, która grała najładniejszą piłkę w całym turnieju. Ponad to młodzi kutnianie rywalizowali z zespołem z Pułtuska, któremu nie dopisało szczęście. Z Polonezem Warszawa, późniejszym zwycięzcą całego turnieju oraz gospodarzami turnieju, zespołem Delty Warszawa.
Ostatnia kolejka decydowała czy nasz zespół awansuje do półfinału, czy też będzie wracał do domu. By tak się stało KS Kutno musiał zdobyć minimum 1 punkt z meczu z Unią Warszawa. Warto dodać, że w tym właśnie klubie przez lata pracował nasz obecny prezes. Ten mecz, mimo, że zakończył się bezbramkowym remisem, pokazał jak wygląd drużyna, która przez lata pracuje na wysokich standardach.

Dla porównania, drużyna Unii licząc poprzednią zimę i obecną, to jest już na 12 turnieju halowym. Nasi chłopcy w poprzednim roku nie byli nigdzie. W tym są na drugim turnieju, ale to nie koniec. Za tydzień jadą do Bydgoszczy na zaproszenie samej Zawiszy. Powstaje pytanie, dlaczego w poprzednim klubie nikt nie chciał jeździć na turnieje, cóż? W sumie to już historia. To, co było kiedyś nas nie interesuje. My, jako klub mam swoją wizję na szkolenie młodzieży i co najważniejsze. Nowy klub chce by zawodnicy jeździli na turnieje, pokazywali się na arenie ogólnopolskiej oraz rywalizowali z coraz to lepszymi zespołami Są pierwsze efekty.

W półfinale rywalizowaliśmy z Przyszłością Wochy, która wygrała grupę A, nie tracąc żadnej bramki! Na samym początku spotkania mieliśmy trzy doskonałe okazję do objęcie prowadzenia. Jednak zamiast prowadzić i kontrolować przebieg gry, straciliśmy bramkę. Chłopcy walczyli do samego końca, jednak nie udało się doprowadzić do wyrównania. W końcówce Przyszłość przypieczętowała swój awans do finału. W meczu o III miejsce KS. Kutno zmierzył się z Unią II Warszawa, z którą wygrał pewnie 3-1.

Indywidualne wyróżnienie trafiło również do naszego zawodnika. Królem strzelców turnieju został Hubert Stolarczyk, który z 5 trafieniami nie miał sobie równych.

Zawodnikom, trenerowi oraz rodzicom, który głośno wspierali naszą drużynę serdecznie gratulujemy. Życzymy Wam by za tydzień w Bydgoszczy było I miejsce!!

Wyniki w fazie grupowej:
Kutno – Młode Orły Pułtusk 2-1
KS. Kutno – Delta Warszawa 2-1
KS. Kutno – Broń Radom 1-0
KS. Kutno – Polonez Warszawa 0-1
KS. Kutno – Unia Warszawa 0-0

Wyniki fazy pucharowej:
Półfinał: KS. Kutno – Przyszłość Wochy 0-2
Mecz o III miejsce: KS. Kutno – Unia II Warszawa 3-1

Bramki dla nas strzelali:
Szadkowski Dawid – 1
Stolarczyk Hubert – 5
Paweł Kwiatkowski – 1

Skład, w którym wystąpiliśmy na turnieju:
Bandachowicz Przemysław, Guzek Patryk, Kwiatkowski Paweł, Luba Paweł, Nowak Bartłomiej, Sienkiewicz Miłosz, Sobota Hubert, Stolarczyk Hubert, Sadkowski Dawid

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Polonez Warszawa
 2. Przyszłość Włochy
 3. KS Kutno
 4. Unia II Warszawa
 5. UKS 141 Warszawa
 6. Unia I Warszawa
 7. Perła Złotokłos
 8. Milan Milanówek
 9. Broń Radom
 10. Delta Warszawa
 11. Młode Orły Pułtusk
 12. Korona Góra Kalwarii

 

PODZIEL SIĘ