Cztery bramki przy Kościuszki

0
439

Piłkarze KS-u Kutno w efektownym stylu wygrali dziś na własnym boisku 4-0 ze Skalnikiem Sulejów. Kutnianie zaczynają piąć się w górę czwartoligowej tabeli.

Do przerwy podopieczni Jacka Walczaka wygrywali jedną bramką, a jej autorem w 26. minucie był Marcin Kacela. Prawdziwe strzelanie miało miejsce w drugiej połowie. Wówczas w 51. minucie worek z bramkami rozwiązał Marcin Kacela, a później golkipera Skalnika pokonali jeszcze Dominik Głowiński i Mateusz Borcuch.

Dla kutnian to dopiero trzeci wygrany mecz na własnym boisku w tym sezonie. Podkreślić trzeba również, że to najwyższa wygrana KS-u w tym sezonie i na dodatek bez straconej bramki.

Wygrana sprawiła, że kutnianie mają w tej chwili (po 12. kolejkach) 19 punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli. Do liderującego Widzewa II Łódź KS traci jednak aż 15 punktów.

Następne ligowe spotkanie KS Kutno rozegra za tydzień, w sobotę 8 października. Wyjazdowym rywalem będzie Omega Kleszczów.

KS Kutno 4-0 Skalnik Sulejów
Kacela 26′ 51′, Głowiński 57′, Borcuch 63′

Skład KS Kutno: Błażejczyk Mateusz, Sobczak Igor, Florczak Wiktor (75’ Skawiński Wojtek), Padzik Eryk, Głowiński Dominik (65’ Ramel Arkadiusz), Dąbrowski Tomasz (75’ Skawiński Krzysztof), Kacela Marcin, Telestak Dawid, Wielgus Kamil, Borcuch Mateusz (65’ Ostrowski Mateusz) Kralkowski Adrian (1’ Kierus Piotr, 46’ Felczak Krzysztof)