Nowy trener seniorów

0
437

Zarząd Klubu Sportowego „Kutno” podpisał dziś umowę z nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny seniorów, która będzie występowała w IV lidze łódzkiej. Trenerem KS–u został Krzysztof Kamiński.

Od środy 22 czerwca kutnowska drużyna pozostawała bez trenera, bowiem pracę na stanowisku pierwszego szkoleniowca spadkowicza z III ligi zakończył Dominik Tomczak. Wakat nie trwał jednak długo, bowiem dziś 27 czerwca klub parafował umowę z nowym szkoleniowcem.

Krzysztof Kamiński urodził się 9 lutego 1958 roku w Żyrardowie. Jako piłkarz znany jest z występów w Widzewie Łódź, z którym rozegrał w Ekstraklasie 183spotkań i dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie był wicemistrzem, a do tego zdobył puchar kraju. Kamiński rozegrał także 23 spotkania w europejskich pucharach i był istotną częścią zespołu rywalizującego jak równy z równym z Liverpoolem czy Juventusem.

Kamiński od kilku lat z powodzeniem prowadzi szkółkę piłkarską „Sport Perfect”. Jako trener w ostatnich latach był związany z Andrespolią Wiśniowa Góra, gdzie poza funkcją szkoleniowca, był także dyrektorem sportowym. W minionym sezonie ekipa z Wiśniowej Góry zajęła 15. miejsce w tabeli i spadła do niższej ligi. Stało się tak, bowiem w związku ze spadkiem KS-u Kutno z III do IV ligi, powiększyła się liczba spadkowiczów z IV ligi łódzkiej do ligi okręgowej.

źródło: www.panoramakutna.pl

PODZIEL SIĘ