Ważna wygrana

0
440

Piłkarze KS-u Kutno wygrali 2-0 arcyważny mecz z Pilicą Białobrzegi i nadal mają szanse na utrzymanie się w III lidze. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Patora i Telestak.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak na przerwę do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze. Wszystko za sprawą Adama Patory, który w 40. minucie strzelił gola na 1-0.

W drugiej połowie Pilica musiała się nieco otworzyć, co skrzętnie wykorzystali kutnianie. W 64. minucie z bliskiej odległości formalności dopełnił Dawid Telestak i tym samym ustalił wynik na 2-0 dla KS-u.

To arcyważna wygrana, bo dzięki niej na kolejkę przed końcem sezonu KS wydostał się – kosztem Pilicy – ze strefy spadkowej. Za tydzień finał sezonu: kutnianie pojadą do zdegradowanych już do IV ligi Mamr Wigry.

KS Kutno 2-0 Pilica Białobrzegi
1-0 40. Patora
2-0 64. Telestak
Skład: Wolański – Kraśniewski, Głowiński (Bulek), Kacela, Bujalski, Wielgus, Cudowski (61. Skawiński), Patora (61. Ostrowski), Kralkowski, Telestak (75. Górecki), Kasperkiewicz