Porażka przy Kościuszki

0
366

KS Kutno w bardzo ważnym meczu przegrał na własnym boisku 2-4 ze Zniczem Biała Piska i jeszcze bardziej skomplikował sobie sytuację związaną z walką o utrzymanie w III lidze.

Do przerwy kutnowscy kibice oglądali tylko jedną bramkę. W 27. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do siatki po uderzeniu Marcina Kaceli.

Mieliśmy takie założenie, aby w pierwszej połowie przyjmować Znicz na swojej połowie i wyprowadzać kontrataki. Po jednym z nich udało nam się objąć prowadzenie. Po przerwie chcieliśmy grać podobnie, czekać na błąd Znicza i podwyższyć na 2–0 – komentuje Paweł Klekowicki, II trener KS–u.

Założenia to jedno, a boisko to niestety drugie. W 61. minucie po stałym fragmencie gry w swoim polu karnym niefortunnie interweniował Piotr Kasperkiewicz, który skierował piłkę do własnej bramki i był remis. Nie minęła minuta, a goście już prowadzili. Nie był to jednak koniec rollercoastera, bowiem w 64. minucie do remisu doprowadził Krzysztof Cudowski.

To, co działo się później, ciężko skomentować bez użycia nieparlamentarnych słów. Mieliśmy wiele świetnych sytuacji, które powinniśmy zamienić na bramkę, ale graliśmy katastrofalnie jeśli chodzi o skuteczność i wykończenie – dodaje P. Klekowicki.

Ostatnie pięć minut meczu to koszmar dla kutnowskich piłkarzy. W 85. minucie swoją drugą bramkę zdobył Famulak, a w 89. minucie kropkę nad „i” postawił Fiedorowicz i ustalił wynik na 4–2 dla Znicza.

Do końca sezonu zostały trzy mecze, przed nami ciężki wyjazd do Legii Warszawa, a później „finał” z Pilicą Białobrzegi i daleki wyjazd do Mamr Giżycko. Stąpamy po cienkim lodzie – komentuje Klekowicki.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu KS ma 39 punktów i zajmuje miejsce tuż za strefą spadkową. Kutnian goni jednak jeszcze kilka drużyn – Pilica Białobrzegi (39 pkt), Znicz Biała Pisaka (38), GKS Wikielec (36) i Mamry Giżycko (33).

KS Kutno 2-4 Znicz Biała Piska
Kacela 27, Cudowski 64 – Kasperkiewicz 61 (samobój.), Famulak 62, 85, Fiedorowicz 89
Skład: Sokołowicz – Kraśniewski, Staniszewski, Głowiński (71. Szczytniewski), Kacela, Ostrowski (59. Patora), Wielgus, Cudowski (84. Białas), Kralkowski, Telestak (84. Górecki), Kasperkiewicz