Niefortunnie przy Kościuszki

0
465

Piłkarze KS-u Kutno w zaległym meczu III ligi przegrali na własnym boisku 2-3 z Unią Skierniewice i wciąż balansują na granicy grupy spadkowej.

Skierniewiczanie szybko, bo już w 14. minucie objęli prowadzenie, a do siatki trafił Kamil Waśniowski. Dwanaście minut później było już 0-2, a Patryka Wolańskiego pokonał Konrad Niedzielski, który zimą odszedł z Kutna. Kutnianie mimo fatalnego wyniku, nie zamierzali tanio sprzedać skóry i w 33. minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Kacela.

Po zmianie stron Unia szybko „zamknęła” spotkanie i w 49. minucie rzut karny na gola zamienił Mateusz Stępień. Na tę bramkę KS odpowiedział dopiero w 89. minucie, gdy na 2-3 strzelił Wojciech Skawiński, ale na więcej brakło już czasu i podopieczni Dominika Tomczaka przegrali 2-3.

Sytuacja KS-u Kutno w tabeli III ligi jest nie do pozazdroszczenia. Kutnianie po 31. kolejce mają na swoim koncie 39 punktów i zajmują 13. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Kolejna w stawce Pilica Białobrzegi ma 35 punktów i jeden mecz rozegrany mecz, zaś Mamry Giżycko mają 33 punkty i także jeden mecz mniej.

W najbliższy weekend 21-22 maja KS pauzuje, zaś 27 maja zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W kolejnych spotkaniach kutnianie zagrają ze Zniczem Biała Piska, Legią II Warszawa, Pilicą Białobrzegi i Mamrami Giżycko.

KS Kutno 2-3 Unia Skierniewice
Kacela 33, Skawiński 89 – Waśniowski 14, Niedzielski 26, Stępień 49 (rz. karny)
Skład: Wolański – Staniszewski (72′ Szczytniewski), Kasperkiewicz (72′ Górecki), Kraśniewski, Głowiński – Wielgus, Bujalski, Patora (65′ Skawiński), Telestak – Kacela (83′ Żyła), Cudowski (72′ Białas).

źródło: panoramakutna.pl/lodzkifutbol.pl