Ważna wygrana

0
717

To będzie bardzo udana majówka dla piłkarzy KS-u Kutno. Kutnianie wygrali na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 2-1. To ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w III lidze.

Po pierwszych czterdziestu pierwszych minutach w Białymstoku był remis. Gola dla kutnian tuż przed przerwą zdobył Krzysztof Cudowski. Po zmianie stron wynik bardzo długo się nie zmieniał. Aż do 77. minuty – wówczas w polu karnym Jagiellonii sfaulowany został Adam Patora, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Kraśniewski i potężnym strzałem skierował futbolówkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Xawiera Dziekońskiego.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu i w końcówce kilkukrotnie gościli pod polem karnym KS-u, jednak Patryk Wolański nie dał się zaskoczyć i ostatecznie kutnianie odnieśli arcyważne zwycięstwo.

Jagiellonia Białystok 1-2 KS Kutno