Przegrana na wyjeździe

0
381

Pogromem zakończył się sobotni wyjazdowy mecz KS-u Kutno. Kutnianie zostali zdeklasowani w Warszawie przez Polonię aż 0-5. Wynik mógł być wyższy, ale dwa rzuty karne obronił Patryk Wolański.

Jesienią w Kutnie padł bezbramkowy remis. Polonia Warszawa to jednak jeden z faworytów do awansu do II ligi i stołeczni piłkarze nie dali dziś złudzeń kutnianom. Już po nieco ponad kwadransie było 2-0 dla Polonii, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mosiejko. W 30. minucie gospodarze mogli prowadzić już różnicą trzech bramek, jednak rzut karny egzekwowany przez Pieczarę obronił Wolański.

Po zmianie stron Czarne Koszule nie zwolniły tempa i dołożyły jeszcze trzy gole. W 64. minucie na 3-0 podwyższył Fadecki, później samobójcze trafienie zaliczył Bulek, a w 94. minucie wynik na 5-0 ustalił Lewicki. Wynik mógł być wyższy, ale w doliczonym czasie gry Wolański obronił drugą tego dnia jedenastkę, wykonywaną tym razem przez Piątka.

Polonia Warszawa 5-0 KS Kutno
1-0 5. Mosiejko
2-0 16. Mosiejko
3-0 64. Fadecki
4-0 77. Bulek (samobój.)­
5-0 94. Lewicki

Skład: Wolański – Kraśniewski, Staniszewski, Głowński (46. Telestak), Kacela, Ostrowski (46. Szczytniewski), Wielgus, Cudowski (65. Górecki), Patora, Kralkowski, Kasperkiewicz;