Odpadamy z Pucharu Polski

0
619

To był dreszczowiec bez happy endu. Piłkarze KS-u Kutno po rzutach karnych przegrali z rezerwami ŁKS-u Łódź i odpadli z Pucharu Polski. Kutnianie kończyli spotkanie w dziewiątkę.

W pierwszej połowie oba zespoły nie wykreowały wiele sytuacji strzeleckich i spotkanie było wyrównane. Największym wydarzeniem tej części gry była czerwona kartka dla Adriana Kralkowskiego, kapitana kutnian. „Kralu” drugie żółtko otrzymał za symulowanie faulu w polu karnym.

To nie był jednak koniec zmartwień Dominika Tomczaka tego dnia. Po zmianie stron w 60. minucie doszło do kolejnego dramatu w szeregach KS-u. Fatalnie zachował się Michał Sokołowicz, który musiał ratować się faulem na Łukaszu Dynelu za co otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na wapno. Do kutnowskiej bramki wszedł były zawodnik Widzewa, Patryk Wolański i… w świetnym stylu obronił jedenastkę egzekwowaną przez Łukasza Dynela. „Dynia” w ostatnich sezonach grał w Kutnie i stał się ulubieńcem kibiców.

Później kutnianie heroicznie bronili się i mimo iż grali w osłabieniu aż dwóch zawodników, to nie dali zaskoczyć się łodzianom. Mimo aż sześciu doliczonych minut, ostatecznie był remis po zero i o końcowym rezultacie zadecydować miała dogrywka. Kolejne pół godziny gry nie dało jednak rozstrzygnięcia i mieliśmy serię rzutów karnych.

A tam sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jako pierwsi pomylili się łodzianie (strzał nad bramką Wolańskiego) i w piątej kolejce sytuacje mógł rozstrzygnąć Adam Patora, jednak trafił w poprzeczkę. Później nad bramką Michała Kołby strzelił jeszcze Piotr Kasperkiewicz i to łodzianie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

KS Kutno 0-0 ŁKS II Łódź (4-5 po rz.k)
karne: 0:1 Dynel, 1:1 Ostrowski, 1:2 Bargiel, 2:2 Kraśniewski, 2:3 Król, 3:3 Światek, 3:3 Jakubczak (nie trafił), 4:3 Szczytniewski, 4:4 Karlikowski, 4:4 Patora (nie trafił), 4:5 Górecki, 4:5 Kasperkiewicz (nie trafił)
Czerwone kartki: Kralkowski, Sokołowicz (KS)
Skład: Sokołowicz – Kacela (75, Światek), Bujalski (90, Patora), Skawiński (30, Rokosz), Szczepański (75, Bulek), Cudowski (60, Wolański), Niedzielski (70, Ostrowski), Szczytniewski, Kraśniewski, Kralkowski, Kasperkiewicz. Trener: Dominik Tomczak.