Wygrana w ostatnim meczu sezonu

0
738

KS Kutno został mistrzem grupy spadkowej III ligi. W ostatnim meczu sezonu kutnianie wygrali 2-1 w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Olimpii, bo już w 13. minucie Marciniaka pokonał Zalewski. Choć KS zapewnił sobie utrzymanie już kilka kolejek temu, to podopieczni Dominika Tomczaka nie zamierzali składać broni i chcieli zakończyć sezon wygraną.

I KS dopiął swego dzięki zabójczej końcówce. W 70. minucie wyrównał Świątek, a w 83. minucie na 2-1 strzelił Marcioch, który ustalił wynik meczu. Warto dodać, że w 88. minucie na boisku pojawił się Patryk Wolański. Nie stanął jednak między słupkami, tylko… zagrał w polu.

Po 34. kolejkach KS ma na swoim koncie 55 punktów i o trzy oczka wyprzedził Ursusa Warszawa. Kutnianie zostali mistrzem grupy spadkowej i zapewnili sobie utrzymanie w III lidze.

Olimpia Zambrów 1-2 KS Kutno
1-0 13. Zalewski
1-1 70. Świątek
1-2 83. Marcioch

KS Kutno: Marciniak – Sobczak, Kowalczyk, Kacela, Dąbrowski (58. Ł. Broź), Szarpak, Dynel (88. Wolański), Szczytniewski (58. Świątek), Kralkowski (88. Ostrowski), Michalak (46. Marcioch), Kasperkiewicz;