Derby województwa łódzkiego dla KS-u

0
1260

W dniu wczorajszym w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie Ks Kutno podejmował drużynę Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Mecz ten był o tyle istotny dla obu drużyn, gdyż w tabeli zajmują one sąsiadujące miejsca.

W pierwszej rundzie to drużyna z Pabianic po dwóch dogrywkach okazała się lepsza i koszykarze z Kutna bardzo chcieli zrewanżować się za tą porażkę.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo niecelna w wykonaniu obu ekip. Po dwóch kwartach  na tablicy wyświetlany był wynik 26:27 dla drużyny przyjezdnej. Tak niski wynik spowodowany był dużą nieskutecznością.

Po zmianie stron boiska widać było zdecydowanie większe zaangażowanie w grze drużyny z Kutna. Można rzec, iż w szatni zawodnicy wytłumaczyli sobie wszystkie błędy z pierwszej połowy spotkania. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 49:40, jednakże wynik ten przed decydującą odsłoną spotkania nie był jeszcze rozstrzygnięty. Ostatnia kwarta meczu była bardzo nerwowa w wykonaniu oby dwu drużyn. Mimo to więcej zimnej krwi w tej kwarcie pokazał KS Kutno i tym samym wygrał derby województwa łódzkiego 68:62.

KS KUTNO 68:62 Profi Sunbud PKK 99 Pabianice (13:16; 13:11; 23:13; 19:22)
Dla Kutna punktowali: Ślebocki 0, Krawiec 10, Popławski 2, Lewandowski 3, Poznański 8, Ćwirko-Godycki 6, Stopierzyński 15, Podworski 13, Stachera 11. W składzie byli również Janczura, Sołtysiak oraz Wiercioch jednakże trener Szczepaniak nie skorzystał z ich umiejętności w tym spotkaniu.