Zwycięstwo na rozpoczęcie rundy rewanżowej

0
959

W dniu dzisiejszym KS Kutno pod wodzą Bartłomieja Szczepaniaka na własnym parkiecie podejmował drużynę Isetia Erzurum. Mecz ten był pierwszym spotkaniem w ramach rundy rewanżowej o mistrzostwo 2 Ligi Męskiej.

Dzisiejszy pojedynek oby dwu drużyn był o tyle ważny, iż przed tym spotkaniem w końcowej tabeli oba zespoły zajmowały sąsiadujące ze sobą miejsca. Od samego początku spotkania kutnowscy koszykarze przejęli inicjatywę, której to nie oddali do ostatniego gwizdka sędziowskiego.  W barwach żółto-niebieskich zadebiutował Hubert Stopierzyński, który zanotował na swoim koncie podczas całego meczu 23 punkty.

Duża determinacja całego zespołu oraz dobra defensywa w trakcie spotkania przyczyniły się do dobrej gry zespołowej a co za tym idzie do dobrych akcji w ataku. Podczas pierwszej odsłony meczu KS Kutno wypracował sobie po upływie 10 minut przewagę 14 punktową, której to nie stracił do końca meczu. Po I kwarcie KS Kutno prowadził 26:12. Drugą część nieznacznie wygrali gości 17:20, jednakże to gospodarze schodzili na przerwę mając na swoim koncie zdobyte 43 punkty przy 32 punktach gości.  Po zmianie stron mimo lekko ospałego początku w wykonaniu Kutna zwycięsko z tej kwarty wyszli kutnianie wygrywając ją 16:14.

Ostatnia kwarta spotkania przypieczętowała tylko zwycięstwo Kutna na rozpoczęcie rundy rewanżowej.

KS Kutno 79:57 Isetia Erzurum  ( 26:12; 17:20; 16:14; 20:11)
Dla Kutna punktowali:
Ślebocki 2, Krawiec 11, Grzeliński 5, Sołtysiak 7, Poznański 6, Ćwirko-Godycki 18, Stopierzyński 23, Podworski 2, Stachera 5.
W składzie byli również: Janczura, Lewandowski oraz Popławski jednakże trener Szczepaniak nie skorzystał z tych zawodników w toku całego spotkania.