Zwycięstwo z liderem

0
772

Emocjonalny rollercoaster zapewnili dziś swoim kibicom piłkarze KS Kutno. Podopieczni Dominika Tomczaka dwukrotnie odrabiali straty, by po dramatycznej końcówce wyszarpać upragnione zwycięstwo liderowi tabeli – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Trzy punkty zostają w Kutnie, a KS awansuje na 3. miejsce w tabeli!

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Po kilkunastu minutach gry dwie dogodne okazje do zdobycia bramki mieli kutnianie, lecz pewnie interweniował bramkarz przyjezdnych. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak też było w tym przypadku i to właśnie zespół Pogoni jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Po błyskotliwej akcji prawym skrzydłem, dokładne dośrodkowanie na bramkę, strzałem z bliskiej odległości zamienił Michał Wrzesiński.

Do końca pierwszej odsłony gospodarze nie potrafili już stworzyć sobie dobrej okazji strzeleckiej. Ich ataki konsekwentnie przerywała szczelna obrona gości, którzy szybko przechodzili do kontrataku, parokrotnie niepokojąc golkipera KS-u. Ostatecznie drużyny schodziły jednak na przerwę przy wyniku 0-1.

To, czego piłkarze KS-u nie zdołali dokonać w pierwszej fazie spotkania, udało się już po siedmiu minutach drugiej połowy. Wyrównanie kutnianom dało trafienie Damiana Szczepańskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Taki wynik utrzymał się na tablicy do 70. minuty, kiedy po faulu w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”, a strzałem z 11. metra ponowne prowadzenie Pogoni dał Damian Jaroń.

Drużyna Dominika Tomczaka nie dała jednak za wygraną, piłkarze walczyli o każdy centymetr, co przyniosło skutek już 79. minucie, kiedy wyrównującego gola strzelił Kamil Wielgus. Ta bramka widocznie dodała kutnianom wiatru w skrzydła. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w 88. minucie KS przeprowadził zabójczy kontratak. Po przerzucie na lewą flankę i rajdzie wzdłuż linii końcowej boiska, doskonałe podanie w „szesnastkę” otrzymał Bartosz Bujalski, który bez problemu umieścił piłkę w siatce, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść kutnian.

Dzięki dzisiejszej wygranej KS Kutno wskoczył na 3. miejsce w tabeli 1. grupy III Ligi.

KS Kutno – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-2 (0-1)

’ 23 0-1 Michał Wrzesiński

’52  1-1 Damian Szczepański

’70 1-2 Damian Jaroń (karny)