Koszykarze blisko sprawienia niespodzianki

0
857

W dniu wczorajszym we własnej hali KS KUTNO podejmował drużynę KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Od samego początku spotkanie było wyrównane i wynik wahał się na korzyść raz jednej drużyny raz drugiej.  Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:22 dla drużyny gości.

W drugiej kwarcie Tur Bielsk Podlaski zdominował strefę podkoszową, w której to posiadał zdecydowaną przewagę dzięki Filipowi Preuferowi i na przerwę KS Kutno schodził z 13 punktową stratą z wynikiem 36:49.

Po zmianie stron widać było, że koszykarze z Kutna wyszli mocno zmotywowania i chcieli zmienić wynik na tablicy. Kwarta ta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu KS-u w obronie i nasi koszykarze wygrali III część spotkania 19:18. Co prawda do odrobienia cały czas było 12 oczek jednakże determinacja i  chęć walki zdecydowanie przełożyła się na dalsze losy spotkania.

Początek ostatniej części meczu w wykonaniu Kutna był bardzo dobry i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 65:69. Po tym zrywie spotkanie nabrało zdecydowanie rumieńców i  w ostatnich upływających minutach KS zbliżał się do rywala na 2-3 oczka , a ten z kolej odskakiwał z powrotem na 7-8 punktów przewagi.  Ostatecznie drużyna pod kierownictwem Tomasza Skowrona musiała uznać wyższość rywala i mecz zakończył się75:81.

KS Kutno 75-81 KKS Tur Bielsk Podlaski(19-22, 17-27, 19-18, 20-14)

KS Kutno: Stachera 19, Janczura 14, Krawiec 7, Sołtysiak 8, Ćwirko-Godycki 16, Ślebocki 0, Łukasiewicz 0, Popławski 6, Lewandowski 0, Wiercioch 5;

Tur Bielsk Podlaski: Bębeniec 2, Tradecki 21, Kuczyński 21, Pruefer 18, Weres 3, Sawicki 4, Pisarczyk 0, Żero 0, Marczuk 2, Lewandowski 10;