Podsumowanie roku

0
346

Miniony 2019 rok obfitował w wiele istotnych dla naszego klubu wydarzeń nie tylko sportowych.

I drużyna seniorów

Drużyna seniorów zakończyła sezon 2018/2019 Łódzkiej IV ligi na bardzo dobrej trzeciej pozycji.Była to miła niespodzianka,gdyż przed sezonem za cel stawiano utrzymanie się w gronie czwartoligowców . Na finiszu rozgrywek nasz zespół wyprzedzili dwaj faworyci czyli RKS Radomsko i Warta Sieradz. O tym,że nie był to przypadek świadczy pozycja drużyny na koniec rundy jesiennej obecnego sezonu. Bardzo dobra i konsekwentna praca trenerów Dominika Tomczaka oraz Pawła Klekowickiego przyniosła efekty w postaci 1 miejsca na koniec roku z przewaga 6 pkt nad kolejnym zespołem i rozbudziła nadzieję kibiców na walkę o awans do III ligi. Na uwagę zasługuje fakt,że nasza drużyna odniosła komplet zwycięstw na własnym boisku. Ze świetnej strony w tej rundzie pokazał się Łukasz Dynel,który jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 19 bramek. Coraz śmielej poczynają sobie młodzi wychowankowie 18-letni Igor Sobczak,który był podstawowym graczem oraz 19-letni Krystian Górczyński.

II drużyna seniorów

Sezon 2018/2019 zakończył się dla rezerw KS Kutno sukcesem,jakim niewątpliwie było zwycięstwo w rozgrywkach Łódzkiej A klasy i tym samym promocja do Łódzkiej Ligi Okregowej.Podopieczni Jacka Walczaka o awans walczyli do ostatniej kolejki,pokonując ostatecznie na finiszu rozgrywek zespół Victorii Rąbień. Uzyskanie takiego wyniku nie byłoby możliwe ,gdyby nie świetna gra w rundzie wiosennej,w której wygrali wszystkie mecze. Średnia wieku grających zawodników wynosiła mniej niż 21 lat.

Początek obecnego sezonu 2019/20 w Lidze Okręgowej nie był już tak udany.W pierwszych 9 meczach rezerwy uzyskały tylko 1 punkt,jednak później zanotowały passę 5 kolejnych zwycięstw. Zdobycie 16 pkt w rundzie jesiennej usadowiło naszą drużynę na 11 miejscu i przybliżyło do osiągnięcia celu jakim jest „utrzymanie „ w przysłowiowej V lidze. Cieszy,że o sile drużyny w dużym stopniu decydują nastoletni zawodnicy, a trener dał szansę zadebiutować 3 chłopcom z rocznika 2003.

Grupy młodzieżowe

Jeżeli chodzi piłkę młodzieżową to największym sukcesem było uzyskanie przez nasz klub złotej gwiazdki w certyfikacji PZPN. Jesteśmy jednym z siedmiu klubów w województwie łódzkim,który dostąpił takiego zaszczytu i jedynym w jego północnej części .Aby to uzyskać musieliśmy spełnić szereg wymogów formalno-prawnych oraz szkoleniowych. Dzięki temu gwarantujemy,że poziom szkolenia dzieci w naszym klubie jest zgodny z programem Akademii Młodych Orłów oraz Narodowego Modelu Gry. Ponadto we wszystkich grupach wiekowych występuje odpowiednia ilość trenerów z potrzebnymi uprawnieniami,przypadająca na daną liczbę trenujących.

Sporym osiągnięciem okazało się też zorganizowanie na przełomie lipca i sierpnia tzw.obozu dochodzeniowego(„Wakacje z KS-em”),w którym uczestniczyło ponad 50 młodych zawodników i zawodniczek z naszego klubu. Mogli oni przez 6 dni podnosić swoje umiejętności na treningach i jednocześnie doskonale się bawić m.in. w kutnowskim aquparku. Podsumowaniem obozu była wycieczka uczestników do zoo i rejs statkiem po Wiśle.

Inną ciekawą inicjatywą związaną z piłką dziecięco-młodzieżową było podpisanie umowy z trenerem Damianem Radowiczem oraz jego grupą Futbol Bonito. Współpraca rozpoczęła się na przełomie stycznia i lutego 2020 roku i polegała na przeprowadzeniu wśród naszych młodych zawodników badania funkcjonalnego FMS,czyli testów sprawności narządów ruchu.Następnie na podstawie uzyskanych wyników zostały wdrożone cykliczne,specjalistyczne treningi motoryczne.

Wszystkie te inicjatywy nie były by możliwe ,gdyby nie praca prezesa klubu,pracowników oraz kadry szkoleniowej,jednak największe słowa uznania należą się koordynatorom Jackowi Walczakowi i Robertowi Kornackiemu. To głównie ich zaangażowanie powoduje ,że poziom szkolenia w naszym klubie się poprawia.

W grupach młodzieżowych Akademii KS Kutno w poprzednim roku trenowało ponad 130 zawodników z roczników od 2014 do 2004.

Podsumowując piąty-jubileuszowy rok funkcjonowania klubu był niezwykle udany zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. W tym roku na pewno można oczekiwać nowych pomysłów związanych z rozwojem akademii,a co za tym idzie rozwojem potencjału naszych młodych adeptów futbolu. Liczymy również na awans seniorów do III ligi i utrzymanie rezerw na poziomie okręgowym.

Sukcesy osiągnięte przez nasz klub w 2019 roku nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego jakie otrzymujemy od MIASTA KUTNA oraz licznego grona sponsorów,wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują SANDBUS i PREZERO.

PODZIEL SIĘ