Rezerwy z kolejną wygraną

0
891

Podbudowani zwycięstwem z poprzedniego tygodnia, podopieczni Jacka Walczaka, wygrali dzisiaj z GLKS Dłutów 3:1.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy już w czwartej minucie, za sprawą Krystiana Górczyńskiego, wyszli na prowadzenie. Kutnianie konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W 23. minucie na listę strzelców po podaniu Mariusza Jakubowskiego wpisał się Szymon Andrzejczak, a tuż przed przerwą trzeciego gola zdobył Mateusz Motylewski.

Przyjezdni też mieli swoje sytuacje, ale zawodziła ich skuteczność. W 39. minucie goście dwukrotnie byli bardzo bliscy strzelenia bramki, najpierw piłka odbiła się od słupka, a kilka chwil później świetną interwencją popisał się Mateusz Błażejczyk. W doliczonym już czasie gry, faulu dopuścił się bramkarz KS, na szczęście było to tuż za linią pola karnego. Sędzia podyktował rzut wolny, a strzał obronił golkiper.

Po przerwie każdy z zespołów miał swoje okazje, jednak nie potrafił poważnie zagrozić rywalowi. W 59. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości po przewinieniu Błażejczyka. Sam winowajca jednak stał się bohaterem w tej sytuacji, bowiem obronił strzał Mateusza Pietrasa. Co nie udało się zawodnikowi GLKS wtedy, powiodło się w 85. minucie, kiedy to sędzia znów wskazał na „jedenastkę”. Tym razem Pietras nie dał bramkarzowi KS szans i tym samym zdobył honorowego gola.

KS II Kutno – GLKS D​łutów 3:1 (3:0)
Górczyński Krystian 4′, Andrzejczak Szymon 23′, Motylewski Mateusz 42′ – Mateusz Pietras 85′

KS: Błażejczyk – Andrzejczak, Domański, Jakubowski, Kozanecki, Motylewski, Górczynski, Zabielski, Wietrzyk, Łochyński, Sztygiel

Rezerwowi: Olczak, Walczak, Sobota, Cieśliński, Zielonka, Zasadziński

GLKS: Chudzik – Woch, Rula, Załoga, Kaczmarek, Sendal, Nosiński, Krystera, Kluch, Pietras, Psuja

Rezerwowi: Bukowiecki, Stolarek, Łańcuchowski, Kucharski