Trzy gole przy Kościuszki

0
801

Kolejne zwycięstwo dopisali dziś do swojego ligowego dorobku piłkarze KS-u. Kutnianie na własnym obiekcie pokonali Jutrzenkę Warta 3-0. Na listę strzelców wpisali się Świątkiewicz, Gawlik oraz Dynel, dla którego było to dziesiąte trafienie w rundzie jesiennej.

Początek spotkania należał do beniaminka z Warty. Goście wypracowali sobie bowiem dwie dogodne sytuacje do otworzenia wyniku. W 7. minucie bliski szczęścia po uderzeniu głową był Adrian Fred, a kilka chwil później mocno z dystansu uderzał Kobierski. Kutnianie pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 11. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Bartosa niecelnie głową przymierzył Ostrowski. Wraz z upływającym czasem inicjatywa w ofensywie przeszła na stronę gości, którzy raz za razem meldowali się pod szesnastka KS-u. Warcie brakowało jednak dokładnego wykończenia, więc wynik cały czas pozostawał remisowy.

Bardzo blisko zdobycia bramki goście byli między innymi w 26. minucie, kiedy z po uderzeniu z najbliższej odległości i dwóch dobitkach jedynie refleks Sokołowicza uchronił KS przed stratą gola. Spotkanie nie układało się po myśli kutnian, którzy od 40. minuty mieli ułatwione zadanie, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą ukarany został Wiktor Bednarek.

Po zmianie stron piłkarze z miasta róż ruszyli do ataku, ale goście skutecznie rozbijali ich próby przebicia się w okolice pola karnego. Sytuacja zmieniła się diametralnie w 64. minucie, kiedy z szesnastego metra ze stojącej piłki dokładnie przymierzył Igor Świątkiewicz, wyprowadzając KS na prowadzenie. Bramką zapachniało ponownie osiem minut później, a przed szansą pokonania Chachuły stanął Dynel, który uderzał głową. Obronną ręką z tej sytuacji wyszedł jednak bramkarz gości. Pięć minut później goalkeeper Warty nie miał już tyle szczęścia i po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki po tym jak z najbliższej odległości na listę strzelców wpisał się Gawlik. Zdobyta bramka napędziła kutnian, którzy głodni kolejnych trafień zepchnęli rywali do defensywy. W 85. minucie KS dopiął swego i po sprytnym wznowieniu gry z autu przez Padzika w polu karnym gości naprzeciwko Chachuły znalazł się Dynel, który wykorzystał okazję zdobywając swoją dziesiątą bramkę w sezonie. Pomimo jeszcze kilku okazji wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka, po którym z kolejnego kompletu punktów mogli cieszyć się kutnianie.

KS Sand Bus Kutno – Jutrzenka Warta 3-0 (0-0)

1-0 64′ Świątkiewicz

2-0 76′ Gawlik

3-0 85′ Dynel

KS: Sokołowicz – Sobczak, Gawlik, Perizhok, Świątkiewicz (83′ Ławniczak), Wielgus, Adamczyk, Gałązka (66′ Dąbrowski), Ostrowski (46′ Górczyński), Kralkowski (80′ Padzik), Bartos (46′ Dynel).