Stryków rozgromiony

0
815

Po bardzo dobrym meczu KS Sand-Bus Kutno rozbił Zjednoczonych Stryków 5-0 i został samodzielnym liderem IV ligi łódzkiej!

Mecz rozpoczął się fatalnie dla kutnian, bowiem już trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego, boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Kamil Bartos. Jego miejsce zajął Tomasz Dąbrowski.

Jako pierwsi bramce rywala zagrozili gospodarze i w 8 minucie zza pola karnego strzelał Michał Adamczyk, ale pewnie zachował się golkiper Zjednoczonych. Sto dwadzieścia sekund później po ładnej akcji Mateusza Ostrowskiego główkował Łukasz Dynel, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką.

W 20. minucie KS dopiął swego i objął prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym przyjął Adrian Kralkowski i bez problemu z bliskiej odległości znalazł drogę do siatki. W 30. minucie było już 2-0. Mateusz Ostrowski strzelał z dystansu, piłka odbiła się od Tomasza Dąbrowskiego, który znalazł się sam na sam i uprzedził wychodzącego bramkarza, w niecodzienny sposób pakując futbolówkę do bramki.

W 35. minucie mogło być 3-0 dla kutnian, ale piłka po uderzeniu Łukasza Dynela zatrzymała się na słupku.

Pod koniec pierwszej połowy goście stanęli przed szansą zdobycia kontaktowej bramki, ale strzał Ziółkowskiego zza szesnastki poszybował nad poprzeczką.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia gospodarzy. Piłkę z autu rzucił Łukasz Dynel, a Igor Sobczak strzelił głową tuż nad poprzeczką. W 50. minucie znów dał o sobie znać Łukasz Dynel. Przedryblował obrońców w polu karnym i mocno uderzył, a piłka po rękach bramkarza uderzyła w poprzeczkę.

W 60. minucie po rajdzie Kamila Wielgusa piękną bramkę piętą zdobył Adrian Kralkowski i było już 3-0! Dominacja kutnian trwała w najlepsze i dziesięć minut później było już 4-0. Wprowadzony chwilę wcześniej Eryk Padzik podał do Kamila Wielgusa, a ten zatańczył z defensorami w polu karnym i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 84. minucie fatalny błąd defensywy wykorzystał Łukasz Dynel i strzelił do puatej bramki na 5-0.

W 86 minucie po raz pierwszy od wielu minut refleksem popisać musiał się Michał Sokołowicz, który sparował piłkę na rzut rożny po strzale Bełdzińskiego