Wygrana z Pilicą Przedbórz i awans w tabeli IV ligi

0
1112

Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno wygrali na własnym boisku 3-2 z Pilicą Przedbórz. Gole dla kutnian zdobyli Rafał Serwaciński, Oskar Szumer i Przemysław Nawrocki. Kutnowska drużyna kończyła spotkanie w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Patryk Retkowski.

Pilica w tegorocznej kampanii prezentuje się bardzo mizernie i z dorobkiem trzech punktów zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli IV ligi łódzkiej. Wydawać się mogło, że goście od pierwszych minut cofną się na własną połowę, jednak początek meczu był dość wyrównany i gra toczyła się w okolicach koła środkowego.

Po sennym początku, trybuny po raz pierwszy ożyły w 10. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Oskar Szumer, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki Pilicy. W odpowiedzi goście wymienili kilka podań przed szesnastką KS-u, jednak w ostatniej fazie akcji żaden z napastników nie zamknął zagrania wzdłuż pola karnego.

Problemów z wykończeniem akcji nie miał za to w 19. minucie najskuteczniejszy zawodnik KS-u w zeszłym sezonie. Rafał Serwaciński po dobrym podaniu Przemysława Nawrockiego popędził ile sił w nogach na bramkę rywali, z łatwością minął jednego z obrońców i nie dał szans bramkarzowi gości. Dzięki temu na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1-0 dla kutnian.

W kolejnych minutach piłkarzom w konstruowaniu składnych akcji mocno przeszkadzała ulewa, jaka nawiedziła Kutno. Gracze obu zespołów często tracili równowagę, mnożyły się straty i nie brakowało ostrych zagrań. W efekcie od 35. minuty KS musiał radzić sobie w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Patryk Retkowski i arbiter odesłał go do szatni. To już druga „czerwień” Retkowskiego w tym sezonie.

Mimo osłabienia, podopiecznym Andrzeja Grzegorka udało się jeszcze przed przerwą podwyższyć na 2-0. W 45. minucie Bartosz Placek idealnie dośrodkował w pole karne, a tam „szczupakiem” popisał się Oskar Szumer i zdobył typową bramkę do szatni.

Po zmianie stron KS szybko zdobył kolejną bramkę. Znów świetnie ze skrzydła zagrał Bartosz Placek, a tym razem egzekutorem okazał się Przemysław Nawrocki i było już 3-0 dla kutnian. Rozochoceni kibice oczekiwali kolejnych bramek i pogromu Pilicy, jednak później boiskowe wydarzenia zmieniały się niczym w kalejdoskopie.

Pilica pierwszy raz mocno zagroziła KS-owi w 56. minucie, ale w ostatniej chwili na piątym metrze strzał gości zablokował Maciej Kowalczyk. Niestety sto osiemdziesiąt sekund poźniej podopieczni Andrzeja Grzegorka nie mieli już tyle szczęścia i wprowadzony chwilę wcześniej Wiktor Majewski mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył pierwszą bramkę dla przedborzan. Chwilę później znów mocno zakotłowało się w polu karnym kutnian i ponownie dobrą interwencją popisał się Kowalczyk.

Szkoleniowiec KS-u szybko zareagował na rosnącą przewagę Pilicy i na boisko oddelegował Adriana Kralkowskiego i Adriana Marciocha (murawę opuścili zdobywcy bramek Oskar Szumer i Przemysław Nawrocki). W 69. minucie zmiennicy wystąpili w roli głównej — najpierw Marcioch ośmieszył trzech obrońców i będąc sam na sam strzelił prosto w bramkarza, a kilka sekund później Kralkowski również zamiast do siatki, trafił w golkipera.

W 76. minucie futbolówka po uderzeniu Bartosza Placka wreszcie zatrzepotała w siatce drużyny z Przedborza, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną i ostatecznie gol nie został uznany. Kolejną ważną decyzję sędzia podjął w 82. minucie. Wtedy w polu karnym sfaulowany został Adrian Kralkowski i arbiter wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Rafał Serwaciński i… strzelił w poprzeczkę! To nie był jednak koniec pecha kutnowskiej drużyny, bowiem kilka minut później Kralkowski uderzył w słupek, a Marcioch fatalnie spudłował z kilku metrów.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na KS-ie w doliczonym czasie gry, gdy kontaktową bramkę zdobył Michał Ruszkiewicz. Gości na więcej jednak nie było już stać i ostatecznie podopieczni Andrzeja Grzegorka wygrali 3-2.

KS Sand-Bus Kutno 3-2 Pilica Przedbórz
1-0 19. Rafał Serwaciński
2-0 44. Oskar Szumer
3-0 50. Przemysław Nawrocki
3-1 59. Wiktor Majewski
3-2 90. Michał Ruszkiewicz

Żółte kartki: Retkowski, Szumer, Serwaciński — Kos, Stolarski;
Czerwona kartka: Patryk Retkowski (34., za dwie żółte)

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz – Padzik, Kowalczyk, Kaczor, Mysona (90. Mucha), Retkowski, Pietrow, Serwaciński (89. Cichacki), Placek (75. Góralczyk), Szumer (62. Kralkowski), Przemysław Nawrocki (66. Marcioch)