Wygrana rezerw na koniec przygotowań

0
660

Za drużyną KS II Kutno ostatni sparing. Kutnianie podejmowali na własnym boisku Iskrę Głowno.

Trzeba zacząć od najważniejszej wiadomości. W końcu udało się pokonać zespół Iskry Głowno 7:2. Jednak początek meczu nie był tak obiecujący, jak wskazuje na to końcowy wynik. Pierwszy kwadrans spotkania to spokojne rozgrywanie akcji przez podopiecznych Jacka Walczaka i Dominika Tomczaka. Akcje były jednak zbyt wolne i za wiele z nich nie wynikało. Mimo to, gra toczyła się cały czas na połowie rywali. Wówczas wydarzyło się coś, co trudno wytłumaczyć. W ciągu dwóch minut rywale po dwóch katastrofalnych błędach środkowych obrońców obejmują prowadzenie 0:2. Szok, niedowierzanie. Nikt nie spodziewał się, że tak może rozpocząć się dla nas mecz. Pojawiła się myśl, że Iskra znów znajdzie sposób na pokonanie młodych kutnian.

Jednak jeszcze przed przerwą KS II Kutno wyszedł na prowadzenie 3:2. Pierwszą bramkę zdobył Michał Wietrzyk po pięknym strzale z 20 metrów. Chwilę później do wyrównania doprowadził Damian Kozanecki, dobijając strzał Adriana Krzymieniewskiego. Prowadzenie kutnowskiej drużynie dał Michał Wietrzyk, wykorzystując fantastyczne podanie od Dominika Dębowskiego.

Druga połowa zaczęła się od groźnych akcji KS-u. Już w 52. minucie padła czwarta bramka. Dominik Dębowski otrzymał idealne podanie od Adriana Krzymieniewskiego. „Dede”, mając przed sobą tylko pustą bramkę nie miał problemu ze skierowaniem do niej piłki. W 58. minucie kibice oglądali najpiękniejszą bramkę w meczu. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Damian Kozanecki i piłka wpadła w górny róg bramki Iskry Głowno i KS II prowadził już 5:2. W 82. minucie pierwszą bramkę w dorosłej piłce strzelił Kuba Gajewicz. Ostatnią bramkę w meczu, ustalającą wynik spotkania na 7:2, strzelił Mateusz Sobczyk.

– Pierwsza połowa to spokojna gra, ale bez zęba. Ważne, że z wyniku 0:2 wyszliśmy na prowadzenie 3:2. To ułatwiło nam grę w drugiej odsłonie spotkania. Wiadomo, że druga połowa, to jak zawsze sporo zmian kadrowych oraz w ustawieniu. Jednak mimo tego, że na boisku pojawiali się nowi zawodnicy, to gra nie wyglądała źle. Było czasami trochę niedokładności, czy też brakowało nieco zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych, jednak drugie 45 minut to wygrana naszego zespołu 4:0, zatem plama po dwóch porażkach z Iskrą Głowno została zmazana – komentuje trener Dominik Tomczak.

– Cieszy fakt, że wszystkie mecze sparingowe zostały wygrane. W każdym spotkaniu, co warto podkreślić, byliśmy zawsze lepsi od rywala. Jednak to były mecze bez presji o wynik. Teraz ona się pojawi, gdyż jest jasny cel. KS II Kutno gra o awans do Ligi Okręgowej. Odnośnie meczu z Głownem, to nie było kilku zawodników, ale zmiennicy pokazali się z dobrej strony. Jedyny minus to strata dwóch bramek po wielbłądach, które w meczach ligowych nie mają prawa się przytrafić. Do ligi został tydzień, wiec będzie praca nad szybkością i stałymi fragmentami gry. Wszystkich zapraszamy na inauguracje. Nasze hasło to #RazemPoAwans – dodaje trener Jacek Walczak.

Najbliższy mecz KS II Kutno, to inauguracja rozgrywek A Klasy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Oziębłowskiego 1. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

KS II Kutno – Iskra Głowno 7:2 (3:2)

1-2 21′ Michał Wietrzyk, asysta Dominik Dębowski
2-2 30′ Damian Kozanecki, asysta Adrian Krzymieniewski
3-2 43′ Michał Wietrzyk, asysta Dominik Dębowski
4-2 52′ Dominik Dębowski, asysta Adrian Krzymieniewski
5-2 58′ Damian Kozanecki, asysta Kuba Gajewicz
6-2 82′ Kuba Gajewicz, asysta Radek Adamczyk
7-2 93′ Mateusz Sobczyk, asysta Radek Adamczyk

Skład KS II Kutno: Łukasz Kubiak (46′ Karol Czekalski), Piotr Domański (46′ Adam Pokorski), Emil Seklecki, Michał Ławniczak (60′ Mateusz Dębowski), Wiktor Kopczyński (46′ Dominik Burdyka), Michał Ratajczak (46′ Damian Sobczak), Michał Wietrzyk (46′ Radek Adamczyk), Damian Kozanecki (75′ Mateusz Sobczyk), Kamil Jabłoński (46′ Kuba Gajewicz), Adrian Krzymieniewski (60′ Dominik Gałecki), Dominik Dębowski (65 Tomek Klimczak).

PODZIEL SIĘ