Serwaciński zagrał na Mistrzostwach Świata w Rzymie

0
1139

Rafał Serwaciński, zawodnik KS-u Sand-Bus Kutno w ostatnich dniach wziął udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej dwuosobowej, jakie odbyły się w Rzymie.

Turniej jorkyball (piłka nożna 2-osobowa) odbywał się w dniach 15-18 czerwca w Rzymie. Zawodnik KS-u na klubowych i narodowych mistrzostwach świata, reprezentował barwy klubu Vera Łódź oraz reprezentacji Polski.

Drużyna najskuteczniejszego zawodnika KS-u odpadła w ćwierćfinale kategorii Golden Cup.

Odpadliśmy z turnieju, ale i tak jesteśmy zadowoleni, bo walczyliśmy i mecze były wyrównane. W zawodach wzięło udział wielu zawodników, który grają w tę dyscyplinę nawet po 10 lat, a my trenujemy od pół roku. Mimo to, udało nam się w Polsce zakwalifikować na klubowe mistrzostwa świata i można powiedzieć, że to jest „coś” — komentuje Rafał Serwaciński.

Mistrzem Świata została reprezentacja Francji, tytuł klubowego MŚ trafił do drużyny z Sosnowca, zaś zwycięzcą w kategorii Super Champion League została francuska drużyna Nimes.

Czym jest jorkyball?

To specyficzna odmiana piłki nożnej połączona z zasadami popularnego, choć raczej traktowanego jako sport elitarny, squasha. W klatce o wielkości 5x10x3 metry, grają cztery osoby (po dwóch w drużynie) i starają się trafić do bramki o wielkości metr na metr. Jeden z zawodników gra w polu, a drugi jest defensorem. (za wikipedia.org)

Tak wyglądał turniej w Rzymie:

PODZIEL SIĘ