KS Kutno wygrał w derbach z Różą Kutno i awansował do ligi wojewódzkiej!

0
1342
Juniorzy B1 2000/2001

W niedzielę odbyły się derby Kutna, w których KS wygrał 2–1 z Różą Kutno. Dzięki wygranej po golach Kubiaka i Cieślaka, podopieczni Rafała Serwacińskiego zapewnili sobie awans do ligi wojewódzkiej!

Od początku mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny atakowały na bramki przeciwników. Jednak pod koniec pierwszej połowy bramkę po dośrodkowaniu zdobyła drużyna Róży, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Polański.

W drugiej połowie drużyna KS-u zaczęła grać długo operować piłką i stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych. Po godzinie gry piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Róży. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Kubiak i pewnie umieścił piłkę w bramce.

Końcówka meczu była niesamowicie emocjonująca. W ostatniej akcji Damian Świerczyński podał do Filipa Cieślaka, który strzelił decydującego gola na 2:1!

W pierwszej połowie moi zawodnicy dostosowali się do przeciwnika i grali bardzo chaotycznie, niedokładnie i mecz był wyrównany. Jednak po kilku korektach druga połowa należała do nas. Mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo, jednak zmarnowaliśmy kilka naprawdę stuprocentowych sytuacji. Moi zawodnicy wiedzieli jak ważny jest to dla nas mecz i dlatego to my zasłużenie wygraliśmy Derby Kutna. Chwała wszystkim moim zawodnikom za walkę do samego końca – mówi Rafał Serwaciński, trener KS-u Kutno z rocznika 2000/01.

KS Kutno 2-1 Róża Kutno