Rezerwy rozgromiły Błękitnych aż 8-1

0
909

Po dobrym meczu młodzi podopieczni Dominika Tomczaka pokonali Błękitnych Ciosny 1-8, do przerwy prowadząc 1-3.

Jednak mimo okazałego i jakby się mogło wydawać pewnego zwycięstwa to gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. W 12 minucie jedne z obrońców KS II Kutno tak niefortunnie podał piłkę, że ta trafiła pod nogi napastnika z Ciosnych. Ten mając przed sobą tylko bramkarze nie mógł zmarnować takie sytuacji. Prowadzenie gospodarzy stało się nieoczekiwanym faktem. Kilka minut później znów Błękitni groźnie zaatakowali i piłka po dośrodkowaniu trafiła w poprzeczkę. I to byłoby na tyle jeżeli chodzi o zagrożenie naszej bramki ze strony rywala w całym meczu.

Młodzi zawodnicy z Kutna od 20 minuty zaczęli się rozpędzać. Czego efektem do przerwy były trzy bramki. Najpierw do wyrównania doprowadził Dominik Gałecki, który otrzymał świetne prostopadłe podanie od Adriana Krzymieniewskiego. W 30 minucie Adrian Krzymieniewski zakręcił obrońcami Ciosnych i pewnych strzałem w długi róg dał prowadzenie naszej drużynie. W 35 minucie po świetnej akcji prawą stroną, w polu karnym zostaje sfaulowany Kamil Walczak. Sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi kapitan zespołu, Sebastian Włodarski i ustala wynik na pierwsze 45 minut na 1-3 dla drużyny gości.

Druga połowa to dobra gra zespołu, ale w początkowym jej etapie brakowało skuteczności. Dopiero od 60 minuty wszystko wróciło do normy. Najpierw piłkę do pustej bramki skierował Damian Sobczak po świetnym podaniu od Adriana Sobczaka. W 70 minucie Adrian Sobczak zdecydował się na strzał z woleja po dośrodkowaniu Mateusza Maryniaka. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki co dodało jej urody. Zatem po 70 minutach losy spotkania były już rozstrzygnięte. Jednak trener Dominik Tomczak, nie pozwolił spocząć swoim zawodnik na laurach. Cały czas pozytywnie mobilizował swoich podopiecznych by próbowali strzelać kolejne bramki. Tak też się stało. W 80 minucie na 1-6 strzelił Piotrek Kowalski. To jego debiutancki gol w rozgrywkach. W 88 minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Krzymieniewski podwyższając nasze prowadzenie. Gdy wydawało się, że wynikiem 1-7 zakończy się mecz, na indywidualną akcję zdecydował się Adam Pokorski. Przebieg z piłką dobre 40 metrów mijając kilku zawodników rywala. Będąc już w polu karnym nie dał szans bramkarzowi Ciosnych i końcowy wynik brzmi 1-8 dla KS II Kutno.

Brawa dla zespołu za odniesienie 11 zwycięstwa w sezonie. Zbliżamy się do decydującego czasu. Najbliższe dwie kolejki dadzą nam odpowiedź na najważniejsze pytanie. Czy od nowego sezonu będziemy grali w A Klasie, czy też nie. Osobiście uważam, że z przebiegu tych 13 spotkań zasługujemy na Awans. Jednak sezon liczy 18 meczów. Zatem końcówka zadecyduje.

Już pragniemy zaprosić na najbliższy mecz z Sokołem Popów, wiceliderem nad którym mamy 3 punkty przewagi. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 7 kwietnia na stadionie przy ul. Kościuszki 26.

Błękitni Ciosny – KS II Kutno 1-8 (1-3)
1-1 21’ Dominik Gałecki
1-2 30’ Adrian Krzymieniewski, asysta Mateusz Maryniak
1-3 35’ Sebastian Włodarski, karny po faulu na Kamilu Walczaku
1-4 60’ Damian Sobczak, asysta Adrian Sobczak
1-5 70’ Adrian Sobczak, asysta Mateusz Maryniak
1-6 80’ Piotr Kowalski, asysta Adam Pokorski
1-7 88’ Adrian Krzymieniewski
1-8 91’ Adam Pokorski

Skład KS II Kutno: Krzysztof Osiński (46’ Mateusz Kaźmierczak) – Mateusz Maryniak, Sebastian Włodarski (70’ Kuba Janakowski), Ratajczak Michał (46’ Bartosz Górecki), Kamil Walczak – Pokorski Adam, Mateusz Motylewski, Damian Sobczak (60’ Piotr Kowalski), Piotr Domański (55’ Adrian Sobczak), Dominik Gałecki (65’ Mateusz Dębowski), Adrian Krzymieniewski