Dziesiąta wygrana rezerw, Żychlin pokonany

0
1405

Po emocjonującym spotkaniu rezerwy KS Kutno prowadzone przez Dominika Tomczaka wygrały z KS-em Żychlin 2-1. Gole dla kutnian, którzy są liderem rozgrywek, Dawid Duczyński i Adam Pokorski.

Przez większą część spotkania młodzi kutnianie prowadzili grę. Lepiej operowali piłką, lecz dobrze zorganizowana defensywa gości, nie pozwalała na zbyt wiele. Szczególnie w pierwszych 45 minutach — z tej części gry warto odnotować 4 sytuacje. W 4. minucie z 5 metrów prosto w bramkarza trafił Adrian Krzymieniewski. Kwadrans później z 10 metra minimalnie obok bramki uderzał Dawid Duczyński.

KS najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał w 32. minucie. Wówczas w sytuacji sam na sam z Adrianem Krzymieniewskim zwycięsko wyszedł bramkarz z Żychlina. Chwilę później niespodziewanie, po błędzie kutnowskiej defensywy goście objęli prowadzenie. Wydaje się jednak, że gol nie powinien zostać uznany, bowiem zawodnik z Żychlina znajdował się na pozycji spalonej.

W przerwie trener Dominik Tomczak dokonał dwóch zmian i ustawił drużynę jeszcze bardziej ofensywnie. Początek drugiej połowy to sporo niedokładności i chaosu z obu stron. Nerwy dały nieco znać o sobie, lecz już po kilku minutach młodzi kutnianie je opanowali. Dzięki temu zaczęli coraz groźniej atakować i stwarzać sobie coraz więcej sytuacji do zdobycia bramki. Ta sztuka udała się im dopiero w 76 minucie, gdy gola wyrównującego bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Dawid Duczyński. To nie był jednak koniec emocji — w 87 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Adam Pokorski, który strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania na 2-1. W doliczonym czasie gry rywale mogli i nawet powinni doprowadzić do wyrównania, lecz na szczęście zespołu rezerw KS-u, piłka minęła bramkę strzeżoną przez Pawła Sobczaka.

Brawa dla jednej jak i drugiej ekipy. Mecz mógł się podobać, bo był toczony w dobrym tempie. Walka była do ostatniego gwizdka. Sytuacji podbramkowych i kontrowersji nie brakowało. Zatem było wszystko to, co cieszy kibiców. Chciałem pogratulować całej mojej drużynie. Ci młodzi ludzie ciężko trenują i starają się mimo niewielkiego doświadczenia w piłce seniorskiej wywalczyć awans do wyżej klasy rozgrywkowej. Wierzę w nich z całego serca! — komentuje Dominik Tomczak, trener KS-u II Kutno.

Następny mecz KS II Kutno rozegra 29 kwietnia (sobota) o godzinie 12:00 na wyjeździe z zespołem Błękitni Ciosny.

KS II Kutno – KS Żychlin 2-1 (0-1)
0-1 35’ T.  Walczewski
1-1 75’ D.  Duczyński
2-1 87’ A. Pokorski

KS Kutno: Paweł Sobczak, Kamil Walczak, Piotr Domański, Sebastian Włodarski, Mateusz Maryniak, Mateusz Motylewski, Damian Sobczak (46’ Adam Pokorski), Michał Ratajczak, Adrian Krzymieniewski, Dawid Duczyński (80’ Dominik Gałecki), Mateusz Sobczyk (46’ Piotr Kierus); Niewykorzystane zmiany: Krzysztof Osiński, Adrian Sobczak, Mateusz Dębowski, Bartosz Górecki.

KS Żychlin: Krzysztof Radecki, Rafał Bogusz (55′ Karol Tybinkowski), Konrad Wróblewski, Łukasz Guzek (80′ Maciej Pawlak), Tomek Walczewski, Daniel Szczepanik, Kamil Guzek, Eryk Podczaski (65′ Darek Szcześniak).