Niespodziewana porażka rezerw w Głownie

0
963

KS II Kutno w drugim meczu rundy wiosennej niespodziewanie przegrał w Głownie z tamtejszą Iskrą 1-3. Mimo porażki, podopieczni Dominika Tomczaka nadal zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli.

Mecz już w pierwszej minucie rozpoczął się bardzo źle dla KS-u. Napastnik Adrian Sobczak doznał rozcięcia głowy i mimo powrotu na boisku oraz chęci pomocy kolegom, już w 15 minucie musiał opuścić murawę. M

Mimo przeciwności, KS już w 17. minucie po strzale Piotra Kierusa prowadził 1-0. W kolejnych minutach stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Sobczyk, Piotr Kierus i Mateusz Motylewski. Wszystkim wydawało się, że druga bramka jest tylko kwestią czasu. Niestety, nic bardziej mylnego. W 35. minucie katastrofalny błąd popełnił bramkarz KS-u i gospodarze doprowadzili do remisu. Minutę później znów błąd w ustawieniu obrony i gospodarze prowadzą 2-1. To nieco podcięło skrzydła i do końca pierwszej połowy nic ciekawego się nie wydarzyło.

W przerwie trener Dominik Tomczak dokonał dwóch zmian. Gra uległa poprawie i KS znów dominował na boisku. Piłka jednak jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Głowna. Swoich świetnych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Motylewski, Mateusz Maryniak, Mateusz Sobczyk, Piotr Kierus czy Dominik Gałecki. Ponadto swoich sił strzałami z dystansu, by odmienić niekorzystny wynik, próbowali Damian Sobczak, Michał Ratajczak, Sebastian Włodarski, Adam Pokorski oraz Piotr Domański.

Stawiając wszystko na jedną kartę, by doprowadzić do remisu, w doliczonym czasie gry rywale przeprowadzili zabójczą kontrę i przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Oby tak, jak miało to miejsce w rundzie jesiennej była to nasza jedyna strata punktowa. Rywalom gratulujemy, a my przygotowujemy się do meczu z KS-em Żychlin, który odbędzie się 23 kwietnia (niedziela) o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Kościuszki 26 — mówi Dominik Tomczak, trener KS-u

Iskra Głowno – KS. Kutno 3-1 (2-1)
Gol dla KS-u: Piotr Kierus

KS: Kaźmierczak Mateusz (46’ Osiński Krzysztof), Maryniak Mateusz (80’ Dębowski Mateusz), Domański Piotr, Włodarski Sebastian, Walczak Kamil (46’ Sobczak Damian), Kierus Piotr, Ratajczak Michał, Krzymieniewski Adrian, Pokorski Adam, Sobczak Adrian (15’ Motylewski Mateusz), Sobczyk Mateusz (55’ Gałecki Dominik).