Rezerwy przegrały w pierwszym sparingu

0
1185

KS II Kutno rozpoczął kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Dominika Tomczaka rozegrali pierwszy sparing i przegrali 2-3 z A-Klasowym GKS-em Góra.

Pierwszym rywalem KS-u II Kutno był zespół GKS-u Góry, który po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce w rozgrywkach płockiej A klasy.

Jak wiemy z doświadczenia, pierwsze sparingi zawsze bywają trudne. Widać było to szczególnie w pierwszych fragmentach meczu. Nie możemy zapominać, że dla młodych kutnian było to pierwszy kontakt z boiskiem większym niż orlik. Nowa przestrzeń wprowadziła trochę chaosu, jeżeli chodzi o organizacje gry zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Do tego dochodziło trochę niedokładności i zimna krew gospodarzy – komentuje Dominik Tomczak, trener KS-u.

Po pierwszej połowie, po dwóch rażących błędach w defensywie GKS Góra prowadził 2-0.

W drugiej odsłonie odmieniony skład KS II Kutno miał za zadanie odwrócić losy spotkania. Jednak już po 5 minutach rywale prowadzili 3-0, a gol padł bezpośrednio z rzutu wolnego, którego egzekwował jeden z zawodników GKS-u Góry. Mimo niekorzystnego wyniku rezerwy KS-u wzięły się w garść i zaczęły walczyć chociażby o honorową bramkę. Gol na 1-3 padł w 70 minucie, a jego strzelcem był Mateusz Sobczyk. Później swoich dobrych okazji na zmniejszenie strat nie wykorzystali Mateusz Motylewski, Mateusz Sobczyk, Piotr Kierus oraz Adrian Krzymieniewski. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1-3 padła kolejna bramka. Gola na 2-3 w doliczonym czasie gry ponownie zdobył Mateusz Sobczyk. Druga bramka dla KS II Kutno padła po zamieszaniu w polu karnym, które wyniknęło z bardzo dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego egzekwowanego przez Adriana Krzymieniewskiego.

Wierzę, że w kolejnych meczach wszystkie elementy ulegną poprawie. Mamy, nad czym pracować, ale należy pamiętać, że to dopiero pierwszy sparing. Pewnego poziomu gry będę oczekiwał po rozegraniu 4-5 gier. Wówczas wszystko już będzie się krystalizować i normować. Póki, co musimy skupić się na pracy nad taktyką, gdyż ona będzie kluczem do sukcesu – komentuje D. Tomczak.