Porażka z rezerwami ekstraklasowicza

0
873

Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno przegrali 1-2 w drugim zimowym sparingu, w którym rywalem były rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock. Jedynego gola dla kutnian zdobył Dominik Dębowski.

Kutnianie wystąpili w bardzo eksperymentalnym składzie i do Płocka pojechali zaledwie z trzema rezerwowymi. Trener Sławomir Ryszkiewicz w spotkaniu z Wisłą przetestował czterech zawodników. Do sprawdzanego już wcześniej Tomasza Klimczaka dołączyli Adrian Kralkowski, Marcin Pieńkowski i Białorusin Dmitrij Petrov.

Mecz dobrze rozpoczął się dla KS-u, który już w 8. minucie objął prowadzenie po golu juniora Dominika Dębowskiego. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło i kutnianie prowadzili 1-0.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić płocczanie, którzy swoją przewagę udokumentowali dwoma golami. Doświadczony Łukasz Kubiak, zastępujący kontuzjowanego Michała Sokołowicza, musiał wyciągać piłkę z siatki w 55 i 85. minucie. Ostatecznie KS przegrał 1-2.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była w miarę przyzwoita. Druga połowa należała już jednak do gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i prowadzili grę – komentuje Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u. – Z testowanych zawodników najlepiej wypadł Dmitrij Petrov. Widać, że to piłkarz z prawdziwego zdarzenia i w tej lidze może zrobić różnicę.

Kolejny sparing KS zagra już w najbliższy piątek w Uniejowie, a rywalem będzie Olimpia Koło.

Wisła II Płock 2-1 KS Sand-Bus Kutno
0-1 8’ Dominik Dębowski