Hat-trick Zagajewskiego i pewna wygrana w Piotrkowie

0
1039

KS Sand-Bus Kutno znów zachwyca formą. Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza rozbili dziś na wyjeździe Polonię Piotrków Trybunalski aż 6-2, a hat-trickiem popisał się Kamil Zagajewski.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 16. minucie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Grobelny. Kutnianie starali się szybko doprowadzić do remisu, ale sztuka ta udała im się dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie wyrównał będący ostatnio w wybornej formie Mariusz Jakubowski.

Początek drugiej części gry obfitował w mnóstwo zwrotów akcji. Polonia kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry zaskoczyła kutnian i Tomasz Wrona strzelił na 2-1. Odpowiedź KS-u mogła być błyskawiczna, bowiem sto dwadzieścia sekund później sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartosz Kaczor i… jego piekielnie mocny strzał zatrzymał się na poprzeczce. Chwilę później mogło być już praktycznie po meczu, ale jeden z napastników Polonii nie trafił na pustą bramkę.

To nie był jednak koniec emocji, a tak naprawdę dopiero przedsmak tego, co czekało jeszcze na kibiców oglądających sobotnie spotkanie.

W 57. minucie do remisu 2-2 doprowadził Rafał Serwaciński i otworzył worek z bramkami dla KS-u. W kolejnych minutach podopieczni Sławomira Ryszkiewicza dosłownie znokautowali gospodarzy i strzelili jeszcze cztery gole! Trzy z nich były autorstwa Kamila Zagajewskiego, a jedno trafienie dołożył jeszcze Rafał Serwaciński.

Ostatecznie KS wygrał 6-2 z ostatnią w tabeli Polonią Piotrków Trybunalski i po 17. kolejce zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 27 punktów. Prowadzi Warta Sieradz, która może pochwalić się 37 punktami.

W najbliższą sobotę KS na własnym boisku zmierzy się z Zawiszą Rzgów, zaś 26 listopada na zakończenie rundy jesiennej pojedzie do Paradyża na mecz z tamtejszym KS-em.

Polonia Piotrków Trybunalski 2-6 KS Sand-Bus Kutno
1-0 16′ Krzysztof Grobelny
1-1 41′ Mariusz Jakubowski
2-1 46′ Tomasz Wrona
2-2 57′ Rafał Serwaciński
2-3 67′ Kamil Zagajewski
2-4 73′ Kamil Zagajewski
2-5 80′ Rafał Serwaciński