Puchar Polski: Wygrana i awans po dreszczowcu

0
757

Scenariusza do środowego meczu Pucharu Polski pomiędzy KS-em Sand-Bus Kutno a III-ligowym Sokołem Aleksandrów nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock. Kutnianie przegrywali 0-2, w ostatnich minutach doprowadzili do wyrównania, a później wygrali w rzutach karnych!

Początek meczu należał do III-ligowców, którzy szybko przejęli inicjatywę i w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Później do głosu dochodzić zaczęli kutnianie, ale mimo stwarzanych okazji nie potrafili wyrównać. Najlepszą z nich zmarnował Mariusz Jakubowski, który spudłował z pięciu metrów.

Po przerwie obraz gry się zmienił i to KS nadawał tonu grze. Mimo to, w 60. minucie Sokół podwyższył na 2-0 i wydawało się, że jest „po meczu”. Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza jednak się nie poddali i pokazali charakter.

Raz po raz stwarzali sobie sytuacje bramkowe (okazje mieli m.in. Adam Grisgraber, Łukasz Góralczyk czy Piotr Michalski), ale do siatki trafili dopiero w ostatnich minutach. Dwukrotnie bohaterem został Bartosz Kaczor, który zdobył gole w 87 i 93. minucie, tym samym doprowadzając do dogrywki. Wcześniej Sokół trafił jeszcze w poprzeczkę.

Tu bramki już nie padły i sędzia zarządził konkurs jedenastek. W ostatniej serii piękną interwencją popisał się Michał Sokołowicz i ostatecznie KS wygrał 5-4, awansując do półfinału Pucharu Polski!

KS Sand-Bus Kutno 2-2 (pd. k. 5-4) Sokół Aleksandrów Łódzki
0-1 16` Zasada
0-2 60` Pietrasiak
1-2 87` Kaczor
2-2 90+3` Kaczor

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz – Grzegorek (46` Szumer), Kaczor, Nizioł, Bartczak (46` Zagajewski), Placek, Serwaciński, Grisgraber (72` Michalski), Jakubowski, Periżok (60` Góralczyk), Sobczak;

Sokół (wyjściowy): Reszka – Bierżyński, Golański, Zwoliński, Stępień, Pecyna, Zasada, Osowski, Chojecki, Przezak, Wrzesiński; • łs