Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno w swoim drugim przedsezonowym sparingu pokonali IV-ligową Deltę Słupno 3-1. Hat-trickiem popisał się Kamil Zagajewski.

Sławomir Ryszkiewicz przetestował czterech zawodników. Od pierwszej minuty zagrali Sylwester Płacheta, Rafał Serwaciński oraz Dawid Strzelczyk. W drugiej połowie na placu gry pojawili się z kolei Michał Sokołowicz i Daniel Knys.

Kibice, którzy dość licznie pojawili się na trybunach przy bocznym boisku MOSiR przy ul. Kościuszki, na gole musieli poczekać do drugiej połowy. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach wprawdzie nie brakowało sytuacji (niezłe okazje mieli m.in. Kamil Zagajewski czy Dawid Strzelczyk – goście raz groźnie uderzali z dystansu), jednak żaden z bramkarzy nie wyjmował piłki z siatki.

Sytuacja zmieniła się dopiero w 53. minucie. Wówczas Sylwester Płacheta dograł do Andrzeja Grzegorka, ten dośrodkował w pole karne, a tam z powietrza uderzył Kamil Zagajewski i było 1-0 dla KS-u.

W kolejnych minutach KS przeważał i stwarzał sobie sytuacje. W 71. minucie Rafał Serwaciński z bliska dobił strzał Kamila Zagajewskiego i piłka wpadła do bramki, jednak sędzia nie uznał gola, motywując swoją decyzją pozycją spaloną strzelca.

Wątpliwości nie było za to w 79. minucie, gdy Delta wyrównała na 1-1. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelił doświadczony 38-letni Arkadiusz Żaglewski (1 mecz w Ekstraklasie w barwach Petrochemii Płock) i Michał Sokołowicz jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

Odpowiedź KS-u była błyskawiczna – cztery minuty później po indywidualnej akcji na 2-1 strzelił ponownie Kamil Zagajewski. Ten sam zawodnik, kompletując hat-tricka, w 90. minucie ustalił wynik meczu na 3-1 dla gospodarzy.

KS Sand-Bus Kutno 3-1 Delta Słupno
1-0 53′ Kamil Zagajewski
1-1 79′ Arkadiusz Żaglewski
2-1 83′ Kamil Zagajewski
3-1 90′ Kamil Zagajewski

KS Sand-Bus Kutno: Sobczak – Bartczak, Kaczor, Kowalczyk, Grzegorek – Góralczyk, Jakubowski, Strzelczyk, Serwaciński, Zagajewski – Płacheta; po przerwie zagrali: Sokołowicz, Knys, Maryniak, Krzymieniewski;