Szymański podpatrywał fachowców z Chelsea i Juventusu

0
1109

Choć młodzieżowe drużyny KS-u Kutno dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, to trenerzy nie próżnują. Kilku z nich w ostatnim czasie wzięło udział w w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach. Wśród nich jest m.in. Jakub Szymański, który pojawił się na Lech Conference.

W zeszłym miesiącu Jakub Szymański, asystent I trenera KS-u Kutno z rocznika 2007, wziął udział w Lech Conference 2015. Konferencja była nastawiona na poszerzanie horyzontów szkoleniowych, ale również poruszone zostały tematy związane z diagnostyką i leczeniem urazów sportowych, odżywianiem sportowców oraz rolą trenera we współczesnych mediach.

Uważam, że dobry trener to taki, który ciągle się rozwija, poszerzając swoją wiedzę. Na pewno jedną z możliwości rozwoju jest udział w konferencjach, szkoleniach organizowanych przez związki piłki nożnej i kluby piłkarskie. Dlatego, aby być lepszym w swojej pracy trenerskiej, pogłębić swój warsztat i móc przekazać jak najwięcej swoim podopiecznym, postanowiłem skorzystać z oferty Lech Conference 2015, której program szczególnie mnie zainteresował – komentuje swój udział w konferencji J. Szymański.

Co ciekawe, na konferencji pojawili się prelegenci największych europejskich klubów m.in. Chelsea Londyn, Juventusu Turyn, Liverpoolu czy Schalke 04.

W moim odczuciu konferencja zorganizowana była profesjonalnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem, co ciekawe wśród uczestników można było spotkać wielu byłych zawodników ekstraklasy. W czasie przerwy każdy mógł nawiązać kontakty z innymi trenerami i wymienić się spostrzeżeniami – mówi kutnowski szkoleniowiec.

Na Jakubie Szymańskim największe wrażenie zrobił trener Chelsea Londyn oraz Tomasz Wałdoch, były reprezentant Polski, a także gracz m.in. Schalke 04 Gelchenkirchen. Czym zaimponował kutnianinowi?

Angielski szkoleniowiec był bardzo otwarty i szczegółowo omawiał swoje treningi, dotyczące doskonalenia gry 1×1 w działaniach ofensywnych- środki treningowe stosowane na poziomie U7-U9. Taki trening z powodzeniem mogę wdrożyć do swojej pracy. Każdy z prelegentów przybliżył również strategię funkcjonowania swoich klubów. Nie mógłbym nie wspomnieć o wykładzie Tomasza Wałdocha (gwiazdy konferencji), który opowiadał w jaki sposób pracuje słynna Akademia Schalke 04, której wychowankiem jest m. in. Julien Draxler (reprezentant Niemiec sprzedany do VFL Wolfsburg w letnim okienku transferowym za 36 mln euro) – opisuje J. Szymański.

PODZIEL SIĘ