Rocznik 2007 – Viking Cup w Aleksandrowie Kujawskim

0
906

Zakończył się Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w Aleksandrowie Kujawskim Viking Cup dla zawodników urodzonych w roczniku 2007 i młodsi.

W zawodach wystąpiło dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Młodzi chłopcy z KS Kutno zadebiutowali w rozgrywkach halowych. Trzeba przyznać, że ten występ mimo zajęcia dość odległego miejsca, należy do udanych w wykonaniu naszych zawodników. Nasza najmłodsza ligowa grupa pokazała, że warto na nią stawiać. Wszystkie mecze grupowe podopiecznych Sławomira Banasiaka oraz Kuby Szymańskiego zakończyły się tylko jednobramkowymi stratami do rywala.
KS Kutno, występując w grupie B, osiągnął następujące rezultaty: KS Kutno – Dwunastka Włocławek 0:1, KS Kutno – PTC Pabianice 0-1, KS Kutno – Pomorzanin Toruń 1-2 (bramkę zdobył Oliwier Szpik) oraz KS Kutno – Jeziorak Żnin 1:2 (bramkę zdobył Artur Pankowski).

W meczu o IX miejsce nasza drużyna zmierzyła się z zespołem Pomorzanina II Toruń. W regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazywała 2-2, a bramki dla nasze drużyny zdobyli Hubert Tworus z rzutu wolnego oraz Hubert Rzetelski po indywidualnej akcji. O tym, kto zakończy turniej na wyższym miejscu, musiały zadecydować rzuty karne. Tutaj z presją dużo lepiej poradzili sobie młodzi Kutnianie wygrywając 2-1. Świetnie spisywał się w bramce Artur Pankowski, który dwa razy nie dał się pokonać rywalom. Brawa należą się również Karolowi Lubasińskiemu, który pokazał się również z bardzo dobrej strony, notując kilka ciekawych interwencji.

KS Kutno rocznik 2007 wystąpił w następującym składzie:
Bagnowski Dawid, Ziółkowski Milan, Pankowski Artur, Wódka Gracjan, Rzetelski Hubert, Wiśniewski Wiktor, Stelmachowski Artur, Szpik Oliwier, Szymczak Maciek, Gierańczyk Kuba, Kurza Mateusz, Tworus Maciek, Lach Antek oraz Lubasiński Karol. Trenerami zespołu są Sławomir Banasiak oraz Kuba Szymański.

PODZIEL SIĘ