Remis z Sokołem, KS nadal liderem

0
767

W hicie 7. kolejki łódzkiej okręgówki piłkarze KS-u Sand Bus Kutno zremisowali na wyjeździe 1-1 z Sokołem II Aleksandrów Łódzki. Bramkę na wagę punktu zdobył Piotr Michalski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i oba zespoły przeprowadziły kilka groźnych akcji pod polem karnym swojego rywala. Klarownych sytuacji jednak brakowało i do przerwy nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Sławomira Ryszkiewicza, jednak pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a dokładniej w 53. minucie Bartosz Wijas. Chwilę później jeden z graczy Sokoła po faulu na Piotr Michalskim otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Od tej pory inicjatywę przejął KS, który raz po raz szturmował bramkę gospodarzy. Kutnianie oddali mnóstwo strzałów, jednak piłka albo lądowała w rękawicach bramkarza, albo mijała bramkę. Okazje mieli m.in. Gracjan Sobczak, Piotr Michalski, Kamil Zagajewski i Rafał Żemigała.

Im bliżej było do końca, tym emocje rosły. I niestety także te negatywne spowodowane indolencją sędziowską. W 83. minucie jeden z obrońców Sokoła umyślnie dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie ewidentnej „jedenastki”. Wcześniej arbiter nie reagował także na skandaliczne zachowanie kibiców Sokoła, którzy przechadzali się obok ławki rezerwowych KS-u i zaczepiali piłkarzy, a także sztab szkoleniowy. I co warto dodać, na obiekcie nie było ani jednego (!) przedstawiciela służb porządkowych.

W 85. minucie złość kutnowskich piłkarzy zamieniła się jednak w nieopisaną radość, bowiem do siatki trafił Piotr Michalski i było 1-1. Do końca meczu więcej goli już nie padło i obie drużyny podzieliły się punktami. KS nadal pozostaje liderem rozgrywek i ma 2 punkty przewagi nad GLKS-em Dłutów.

Sokół II Aleksandrów 1-1 KS Sand Bus Kutno
1-0 53′ Bartosz Wijas
1-1 85′ Piotr Michalski

KS Sand Bus Kutno: Paweł Sobczak – Andrzej Grzegorek, Rafał Żemigała (75′ Adrian Bartczak), Bartosz Kaczor, Dawid Łuczak, Piotr Mucha, Jacek Walczak (58′ Piotr Kierus), Mariusz Jakubowski, Piotr Michalski, Gracjan Sobczak, Kamil Zagajewski.