(ZDJĘCIA) Juniorzy KS-u sprawili niespodziankę – Ostrovia wyeliminowana

0
980
Juniorzy KS-u Kutno sprawili nie lada niespodziankę i w meczu Pucharu Polski pokonali na własnym boisku piątoligową Ostrovię Ostrowy 3-1. Dwa gole dla kutnian zdobył Arkadiusz Błaszczyk, zaś jedno trafienie dołożył Mateusz Sobczyk.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy zaatakowali z animuszem. Po prostych błędach kutnowskiej defensywy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, jednak piłka nie zatrzepotała w siatce. Później inicjatywę przejęli podopieczni Ireneusza Siennego. W 22. minucie dobrą okazję miał Patryk Gałecki, ale dobrze obronił bramkarza z Ostrów. Chwilę później juniorom należał się rzut karny, po ewidentnym przewinieniu w polu karnym, jednak gwizdek sędziego milczał.
Nie było rzutu karnego dla KS-u, ale był za to gol dla Ostrovii, która objęła prowadzenie.Stracona bramka podziałała na kutnian jak płachta na byka i za sprawą dwóch trafień Arkadiusza Błaszczyka odwrócili losy spotkania i prowadzili 2-1.Po przerwie trener Ireneusz Sienny zdecydował się na trzy zmiany – na boisko weszli Karol Czekalski, Mateusz Maryniak i Adam Pokorski. Ta część spotkania rozpoczęła się idealnie dla KS-u i w 55. minucie było już 3-1 po golu Mateusza Sobczyka.

Od tego momentu mecz się wyrównał i oba zespoły stwarzały sobie akcje. To był jednak dzień bramkarzy, a szczególnie Karola Czekalskiego, który w 75. minucie obronił rzut karny. To już druga „jedenastka” obroniona przez Czekalskiego w ciągu ostatnich dni!Ostatecznie juniorzy KS-u pokonali Ostrovię 3-1 i zasłużenie awansowali do następnej rundy Pucharu Polski, jednocześnie sprawiając największą sensację „pucharowej środy”.– Ten mecz pokazał, że nasza młoda drużyna nawet grając z rywalem z ligi okręgowej może pokazać kawał niezłego futbolu. Mamy potencjał i żeby go w pełni wykorzystać musimy sumiennie trenować. W meczu z Ostrovią w naszej grze było oczywiście też sporo mankamentów, ale dzięki temu wiemy, nad czym musimy jeszcze pracować – komentuje Dominik Tomczak, prezes KS-u i asystent trenera juniorów.

KS Kutno (juniorzy) 3-1 Ostrovia Ostrowy