Grad goli na Kościuszki, KS przegrał z Nerem (foto)

0
815

W przedostatnim sparingu przed ligą, drużyna KS-u Sand Bus Kutno przegrała z czwartoligowym Nerem Poddębice 2-4. Gole dla kutnian zdobyli Łukasz Góralczyk i Bartosz Kaczor.Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane i gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Defensorzy obu zespołów grali zdecydowanie i nie dopuszczali do sytuacji bramkowych.

Obraz gry uległ zmianie dopiero po kwadransie, gdy śmielej zaczęli poczynać sobie przyjezdni z Poddębic. W 21. minucie po jednym ze strzałów z dystansu futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karola Czekalskiego.

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie padnie żadna bramka, nadeszła 42. minuta. Wtedy testowany Damian Ziemniak (grający w przeszłości m.in. w Bzurze Ozorków i Górniku Łęczyca) po indywidualnej akcji podał do Łukasza Góralczyka, a ten zachował zimną krew i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Sokołowicza – byłego bramkarza MKS-u Kutno.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Szarpaka ruszyli z wielkim impetem do odrabiania strat. W ciągu trzech minut (50` i 53`) fatalne błędy kutnowskiej defensywy wykorzystał Dariusz Jarczewski i Olaf Okoński, którzy dali Nerowi prowadzenie 2-1.

Kutnianie podrażnieni takim obrotem sytuacji przejęli inicjatywę i w kolejnych minutach nadawali tonu grze. Ner cofnął się do głębokiej defensywy i raz po raz odpierał ataki podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza.

Dobre sytuacje mieli m.in. Damian Ziemniak, Rafał Żemigała czy Gracjan Sobczak, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Maciej Marciniak.

Im bliżej było do końca, tym coraz bardziej „pachniało” bramką dla gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje jednak się zemściły i Ner po raz kolejny zadał dwa zabójcze ciosy. Najpierw w 80. minucie piękną bramkę strzelił Szymon Sobańda, a ledwie sto dwadzieścia sekund później na 4-1 podwyższył z rzutu karnego Olaf Okoński.

Gospodarze nie zamierzali jednak złożyć broni i w 86. minucie odpowiedzieli golem z rzutu karnego strzelonym przez Bartosza Kaczora. Na więcej jednak nie starczyło czasu i Ner wygrał w Kutnie 4-2.

KS Sand Bus Kutno 2-4 Ner Poddębice
1-0 42` Łukasz Góralczyk
1-1 50` Dariusz Jarczewski
1-2 53` Olaf Okoński
1-3 80` Szymon Sobańda
1-4 82` Olaf Okoński (karny)
2-4 86` Bartosz Kaczor (karny)

KS Sand Bus Kutno: Karol Czekalski – Michał Ławniczak (75` Igor Wójcik), Rafał Żemigała, Bartosz Kaczor, Andrzej Grzegorek – Arkadiusz Błaszczyk (65` Marcin Maśliński), Jacek Walczak, Damian Ziemniak, Gracjan Sobczak – Piotr Kierus (80` Adrian Bartczak), Łukasz Góralczyk (65` Michał Wietrzyk)